Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

W Nadleśnictwie Młynary szkolili się z nordic walking [zdjęcia]

2017-10-24 13:57:57 (ost. akt: 2017-10-24 14:05:26)

Autor zdjęcia: nadesłane/Ośrodek Kultury w Młynarach

Na terenie Nadleśnictwa Młynary odbyło się w minioną sobotę (21.10) spotkanie instruktażowe dla sympatyków nordic walking. Szkolący-przedstawiciele nordic walking z Pasłęka pokazali techniki chodu z kijami.

— Pomimo deszczowej aury, w instruktażu uczestniczyło ponad 30 mieszkańców Młynar. Poprawną technikę marszu z kijami przedstawił profesjonalny instruktor Marcin Jankowski. Do rozgrzewki przed marszem uczestników przygotowała Katarzyna Mała, magister rehabilitacji — informuje Elżbieta Lisowska, dyrektor Ośrodka Kultury w Młynarach.

Jak dodaje, podczas szkolenia okazało się, iż większość uczestników nie miała do tej pory styczności z prawidłową techniką marszu.
— Grupa jednak była chętna do nauki, zatem niepoprawna technika marszu przeszła w Młynarach do lamusa. Po wspólnym spacerze do Grubej Kaśki – imponującej sosny, która jest pomnikiem przyrody, uczestnicy marszu spędzili wspólnie czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek — informuje Elżbieta Lisowska. — Miejmy nadzieję, że w Młynarach również powstanie grupa miłośników marszu nordic walking, systematycznie uprawiająca tą dyscyplinę.

Organizatorami imprezy był Ośrodek Kultury w Młynarach, Posterunek Policji w Młynarach oraz Nadleśnictwo Młynary.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB