środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Pasłęk doceniony za wspieranie sportu, Elbląg za tor łyżwiarsko-wrotkarski [zdjęcia]

2017-10-26 12:01:13 (ost. akt: 2017-10-26 12:42:28)

Autor zdjęcia: nadesłane/Urząd Miejski w Pasłęku

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się w środę gala sportowa Polska 2017. W jej trakcie wyróżnienie "Sportowa Gmina" otrzymał Pasłęk. To jedyny samorząd z województwa warmińsko-mazurskiego, który został wyróżniony z województwa warmińsko-mazurskiego.


Wyróżnienia przyznawane są przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Budujemy Sportową Polskę”. Wyróżnienia zostały przyznane po raz dziewiąty w historii. O randze wyróżnienia świadczy udzielenie Honorowego Patronatu temu wydarzeniu przez takie instytucje jak: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Akademickiego Związku Sportowego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Centralnego Ośrodka Sportu oraz marszałków województw.

Kapituła wyróżnienia, oceniając gminy, wzięła pod uwagę nie tylko nakłady gmin na infrastrukturę sportową, ale również zaangażowanie przedstawicieli władz samorządowych w promocję sportu i rekreacji. Istotnym elementem oceny była także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży.

Kapituła wzięła również pod uwagę liczbę Uczniowskich Klubów Sportowych działających na terenie gminy, zatrudnionych trenerów, a także nakłady gminy na sport powszechny. W celu wyłonienia laureatów dokonano również oceny oferty sportowo-rekreacyjnej w zakresie organizacji imprez o charakterze lokalnym, powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim.

— Uzyskanie tak prestiżowego wyróżnienia potwierdza, że gmina Pasłęk z powodzeniem i na bardzo wysokim poziomie realizuje całokształt zadań z zakresu rozwoju sportu. Znaczny wpływ na przyznanie naszej gminie wyróżnienia miała m.in. wysokość środków finansowych na budowę i modernizację obiektów sportowych. Miasto i Gmina Pasłęk w ostatnich 10 latach wydatkowała na ten cel kwotę około 18 mln zł — informuje Urząd Miejski w Pasłęku.

Podczas środowej (25.10) gali wręczono również wyróżnienia "Sportowy Obiekt Roku 2017". Tytuł ten uzyskało 12 obiektów, w tym Tor Wrotkarsko-Łyżwiarski „KALBAR” w Elblągu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB