środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Telefony od oszustów. Tylko dzisiaj policja odnotowała trzy zgłoszenia

2017-10-26 12:59:12 (ost. akt: 2017-10-26 13:03:21)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Trzy próby wyłudzenia pieniędzy na ułożoną przez telefon historię odnotowali policjanci z Elbląga. — Ostrzegamy mieszkańców przed oszustami, którzy telefonują do przypadkowych osób chcąc wyłudzić pieniądze — mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

— Żaden z mieszkańców, do których w czwartek (26.10) dzwonili oszuści nie dał się nabrać na historię o znalezionym fałszywym dowodzie osobistym, na który założone jest konto bankowe — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji. — Oszuści chwilę później prosili o wypłacenie pieniędzy z właściwego konta już nie fikcyjnego, wmawiając, że to uchroni osobę przed stratą. Jak nie trudno się domyślić podają się przy tym za policjantów prowadzących „tajną” akcję i namawiają by to właśnie im przekazać wypłacone pieniądze.

Kom. Nowacki apeluje, by pamiętać o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
— Pracowników banków prosimy o większą czujność w sytuacjach, w których starsza osoba chce szybko wypłacić znaczną ilość gotówki — dodaje kom. Nowacki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trol warmiński #2359905 | 83.9.*.* 26 paź 2017 15:27

    Ciekawe ,kto nadaje tym oszustom staruszków z kasą?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz