środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Jak dojechać, gdzie zaparkować? Zmiany w ruchu przy elbląskich cmentarzach

2017-10-27 12:52:51 (ost. akt: 2017-10-27 13:07:28)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Ze względu na zbliżających się Wszystkich Świętych w organizacji ruchu przy elbląskich cmentarzach nastąpią poważne zmiany. Elbląska policja przypomina, że 1 listopada komunikacją miejską będzie można podróżować za darmo.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od najbliższego wtorku (31.10) od godz. 23 do środy (01.11) do godz. 22.
Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

ul. Chrobrego
Od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

ul. Tczewska
Od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu.

Na ulicach: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

• Miejsca postojowe w okolicy:
— parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
— ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Uwaga! Od 28 do 31 października handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

Od 27.10 od godz. 23 do 1.11 do godz. 22 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,

Od 31.10 od godz. 23 do 1.11 do godz. 22 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej, będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
— autobusów komunikacji zbiorowej
— taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach
— służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)
— pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu (tel. 55 2341516)
— mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)
— pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się

Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

Dla pozostałych pojazdów dojazd do cmentarza Dębica 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22.

28 i 29 października (sobota/niedziela) oraz 1 listopada (środa) sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb mogą kierować policjanci.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy
— ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22, tzw. berlinki)
— parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.
— parkingi gruntowe – z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt będą nieczynne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB