środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Cmentarze pod kontrolą

2017-10-28 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-27 22:53:10)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

W związku ze zbliżającym się Wszystkich Świętych strażnicy miejscy od poniedziałku będą prewencyjnie kontrolowali cmentarze oraz ich okolice. — Funkcjonariusze zadbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego przy cmentarzach, gdyż w czasie święta dochodzi do częstszych niż zwykle kradzieży i wykroczeń — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

— Celami prowadzonych działań prewencyjnych przez strażników miejskich będą także zapobieganie ewentualnym aktom wandalizmu, reagowanie na zanieczyszczanie terenu wokół cmentarzy oraz zwracanie uwagi na nieprawidłowo parkujące pojazdy w ich pobliżu — dodaje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Jak informuje, ma to na celu przede wszystkim zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa osób odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach, a także zapobiec kradzieżom i dewastacjom nagrobków.

— Korzystanie w najbliższych dniach z transportu publicznego jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybko i bezpiecznie dotrzeć do konkretnego cmentarza i równie sprawnie z niego wrócić — podpowiada Karolina Wiercińska. — Wszystkich Świętych to czas zadumy – nie pozwól więc, by ktoś zakłócał spokój na cmentarzach – jeżeli zobaczysz coś niepokojącego poproś o interwencję najbliższy patrol lub zadzwoń pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hahaha #2361696 | 87.205.*.* 28 paź 2017 14:46

    Pewnie na parkingu w samochodzie...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz