Start na piątkę. Panczeniści Orła coraz bliżej igrzysk olimpijskich

2017-10-31 07:43:45(ost. akt: 2017-10-31 07:45:14)
Sebastian Kłosiński podczas treningu w Calgary

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Pięć medali: dwa srebrne i trzy brązowe, wywalczyli łyżwiarze szybcy Orła Elbląg Adrian Wielgat i Sebastian Kłosiński podczas mistrzostw Polski w Tomaszowie Mazowieckim.
W nowo wybudowanej, zadaszonej Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim podczas minionego weekendu rozegrano 32. mistrzostwa Polski na dystansach i 86. mistrzostwa kraju w wieloboju. O medale walczyli m.in. dwaj łyżwiarze szybcy Orła Elbląg: Sebastian Kłosiński i Artur Wielgat.

— Mistrzostwa Polski były silnie obsadzone. Spośród zawodników ze ścisłej czołówki krajowej zabrakło jedynie mistrza olimpijskiego z 2014 r. Zbigniewa Bródki, który zrezygnował ze startu z powodu niedawnego urazu mięśnia czworogłowego, więc trzeba dmuchać na zimne — mówi trener elbląskich panczenistów Roman Rycke.

Wielgat i Kłosiński wrócili z Tomaszowa Mazowieckiego w sumie z pięcioma medalami. Wielgat wywalczył srebrne krążki na 10000 metrów i w wieloboju oraz jeden brązowy na 5000 metrów. Za to Kłosiński dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium - w rywalizacji na 1000 metrów przegrał jedynie z Konradem Niedźwiedzkim (AZS AWF Katowice) i Arturem Wasiem (Legia Warszawa), a na 1500 metrów tylko z Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim (AZS AWF Poznań).

Na torze w Tomaszowie Mazowieckim medalowy start zaliczył także pochodzący z Elbląga Marcin Bachanek, który reprezentuje barwy Stoczniowca Gdańsk. W wieloboju wychowanek Vikinga Elbląga zajął trzecie miejsce, co dało mu brązowy medal.

— Po startach w Tomaszowie Mazowieckim trener reprezentacji Polski Wiktor Mazur powołał kadrę olimpijską na zimowe igrzyska olimpijskie w Korei Południowej w 2018 r. W ośmioosobowej kadrze znaleźli się także dwaj elblążanie: Wielgat i Kłosiński — informuje trener Orła.

Jeszcze w tym roku, 17 i 18 grudnia, również w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa Polski w sprincie (500 i 1000 metrów).