Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Kolejny wał przecieka. Blisko 70 strażaków pracuje w Raczkach Elbląskich [zdjęcia]

2017-11-01 14:40:32 (ost. akt: 2017-11-01 19:00:25)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsk

Kolejny wał na Żuławach Wiślanych zaczął przesiąkać. W środę strażacy umacniają wał na rzece Tina w Raczkach Elbląskich (gmina Elbląg).


W jeziorze Druzno, a co za tym idzie także w połączonych z nim kanałach i rzekach, po ostatniej tzw. cofce utrzymuje się wysoki poziom wody. W środę (1.11) o godz. 13 wynosił 640 cm - o ponad 50 cm był przekroczony stan alarmowy.

Już w poniedziałek wieczorem zaczął przeciekać wał na kanale Modrym w Stankowie. Do jego uszczelnienia skierowano strażaków oraz żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Prace trwały również we wtorek (więcej tutaj).

W środę (1.11) rano zauważono przecieki na wale w Raczkach Elbląskich na rzece Tina. Na miejscu są strażacy, którzy m.in. workami z piaskiem uszczelniają wał.
— Sytuacja się pogarsza, w związku z czym na miejsce dysponowane są dodatkowe siły — informowała Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku.

Przez wyrwę woda wylała się na pobliskie pola uprawne. Na miejscu pracuje w sumie dwanaście zastępów straży pożarnej, 67 strażaków.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB