Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Ta wiedza może komuś uratować życie. Zapraszają na bezpłatne szkolenie

2017-11-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-03 20:51:41)
Ćwiczenia pierwszej pomocy

Ćwiczenia pierwszej pomocy

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To będzie okazja, żeby za darmo nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w najbliższy wtorek (7.11) zaprasza Biuro Parlamentarne Platformy Obywatelskiej.

— Fakt, że wielu elblążan prosi nas o ponowienie kursów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej świadczy o tym, że ludzie zdają sobie sprawę z prawnego i moralnego obowiązku udzielania takiej pomocy poszkodowanym, jak również z tego, iż chcą się nauczyć prawidłowo i skutecznie jej udzielać — mówi poseł Elżbieta Gelert z Elbląga. — Ponawiamy szkolenie, aby każdy mógł nauczyć się przeprowadzać ocenę stanu przytomności, układu krążenia, oddechowego, czy też samodzielnie wprawić się w masażu serca na fantomie. To wiedza niezbędna.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się w biurze Platformy Obywatelskiej w Hotelu Arbiter przy pl. Słowiańskim w najbliższy wtorek (07.11) o godz. 15.30. By wziąć w nim udział nie trzeba się zapisywać, wystarczy tylko przyjść.

Udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek, dlatego praktykę najlepiej zdobyć właśnie na takich szkoleniach. Wtedy możemy mieć pewność, że w sytuacji kryzysowej sobie poradzimy.
Jak rozpoznać zagrożenie życia i zdrowia? Czy wiem, co należy zrobić w takiej sytuacji? Tego właśnie dowiedzą się uczestnicy szkolenia.

— Dwie godziny szkolenia wystarczą, aby jego uczestnik wiedział, jak skutecznie uratować człowieka w stanie nagłego zagrożenia zdrowia, poprzez udzielenie mu pierwszej pomocy przedmedycznej w miejscu wypadku do czasu zabrania go przez zespół ratownictwa medycznego — mówi Michał Missan, szef działu ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Królewieckiej w Elblągu, a także przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miejskiej w Elblągu. — Wysiłek włożony w podtrzymanie lub przywrócenie czynności życiowych w tym czasie jest niezmiernie ważny i często decyduje o losach poszkodowanego. Dlatego każdy, nawet dziecko, musi mieć podstawową wiedzę w tym zakresie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy zmuszeni do ratowania czyjegoś życia, czy zdrowia, nawet w najbliższym otoczeniu.
red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB