Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Na właściwym torze. Tematem głównym tej wystawy będzie kolej

2017-11-05 16:21:52 (ost. akt: 2017-11-05 15:29:45)
Brygida Gawron

Brygida Gawron

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Na swoich obrazach umieszcza głównie okolice Elbląga: pejzaże, zabytki, życie regionu. Od dziesięciu lat jest przewodnikiem turystycznym, co pozwala jej na nowo odkrywać nasz region. "Na właściwym torze" to tytuł wystawy prac Brygidy Gawron-Strazzer, która w najbliższy czwartek zostanie otwarta w bibliotece przy ul. Ogólnej w Elblągu.

Zobacz także: Brygida Gawron, kobieta z pociągiem do pociągów Brygida Gawron, kobieta z pociągiem do pociągów 16 lat temu przeprowadziła się ze Szwajcarii do Elbląga. Początki życia w naszym kraju nie należał do łatwych, ale pokochała Elbląg i Żuławy tak bardzo,...

Tematem przewodnim wystawy Brygidy Gawron-Strazze, której wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek (9.11) w bibliotece przy ul. Ogólnej 59, jest kolej - wielka pasja autorki. Wstęp na wernisaż jest wolny. Początek o godz. 17.

Brygida Gawron-Strazzer, Szwajcarka od 17 lat mieszkająca w Polsce. Jest przewodnikiem turystycznym elbląskiego PTTK po województwie warmińsko-mazurskim. Ukończyła Zürcher Hochschule der Künste. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już w dzieciństwie. Prace artystki gościły na kilku wystawach, m.in. w bibliotekach przy ul. Hetmańskiej, Rodziny Nalazków. Pani Brygida wspierała także elbląskie schronisko dla zwierząt, przekazując obrazy na aukcje.

Autorka wystawy o sobie:
— Na swoich obrazach umieszczam głównie okolice Elbląga: pejzaże, zabytki, życie regionu. Od ponad dziesięciu lat jestem przewodnikiem turystycznym PTTK, dzięki czemu wciąż na nowo odkrywam nasz region. Zawsze koncentruję się na jednym temacie, a kiedy uznam, że jest już wyczerpany, to szukam kolejnego. Teraz skupiłam się na malowaniu kolei, która jest moją olbrzymią pasją. Jest to temat bardzo inspirujący, można by powiedzieć – niewyczerpany. Moją ulubioną techniką malarską jest akwarela, malarstwo olejne, maluję też grafiki (ołówkiem i piórkiem). Malarstwo traktuję jako swoje hobby, a nie jako pracę.

Wystawę będzie można oglądać do końca listopada w godzinach otwarcia biblioteki (10-18).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB