środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

To będzie jazzowa petarda. Łoskot wystąpi w Mjazzdze

2017-11-06 08:29:00 (ost. akt: 2017-11-06 08:30:51)

Autor zdjęcia: nadesłane/materiały promocyjne

Łoskot — zespół "kultowy" w kręgu słuchaczy jazzu, współtwórca yassu w latach 90. Reaktywował się, rozpalił emocje na tegorocznym OFF Festiwalu w Katowicach i ruszył w trasę koncertową, podczas której odwiedzi wyjątkowe miejsca na muzycznej mapie Polski. Elbląscy melomani będą mogli spotkać się z Łoskotem 11 listopada w klubie Mjazzga.

Nowa odsłona jassowego monstrum powraca w składzie: Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Piotr Pawlak, Macio Moretti. Pamiętani z kilku szaleńczych płyt i jeszcze bardziej szaleńczych koncertów, wyposażeni w świeżą krew, powrócili, by twórczo zderzać energie jazzowych formuł, psychodelicznych pasaży, transowych wkładów rodem z techno. Żywy dowód na to, że profesjonalizm nie musi odbierać entuzjazmu. Gwałtowne kolizje tradycyjnego ciepła gatunków klasycznych z „surowym transem sekcji” oraz poczuciem humoru otwiera drogi wyjścia z zamkniętych kategorii muzycznych.

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 r. w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach -właśnie do siebie wrócili. Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo - perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 - 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci.

Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się. Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, 4 sierpnia 2017 r., Łoskot powraca do regularnego koncertowania w kraju i poza nim.

W elbląskiej Mjazzdze przy ul. Kowalskiej zespół wystąpi w sobotę 11 listopada o godz. 20.15. Bilety kosztują 35 i 40 zł.

Skład zespołu: Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy; Piotr Pawlak - gitara; Olo Walicki - kontrabas; Macio Moretti - perkusja


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB