Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Żuławskim szlakiem z przewodnikiem

2017-11-06 11:44:11 (ost. akt: 2017-11-06 11:47:21)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Elbląg, zaprasza 25 listopada 2017 na wycieczkę autokarową po Żuławach na trasie: Lubieszewo, Orłowo, Marynowy, Nowy Staw, Stogi Malborskie. Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK Elbląg: Leszek Marcinkowski.

Wycieczki pod hasłem „Z przewodnikiem PTTK za miasto” to propozycja skierowana do wszystkich miłośników historii regionu. Trasy wycieczek związane są z historią, zabytkami i przyrodą regionu oraz biografią osób, które połączyły swoje losy z Ziemią Elbląską i nie tylko.

W trakcie wyjazdów, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca unikatowe i na co dzień niedostępne. Wycieczki prowadzą przewodnicy z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego działającego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz zaprzyjaźnieni przewodnicy z innych kół PTTK.

Program wycieczki:
- godz. 8.45 – zbiórka pod PTTK Elbląg (ul. Krótka 5)
- godz. 9.00 – 17.00 – zwiedzanie po trasie: Lubieszewo, kościół św. Elżbiety, cmentarz przykościelny Orłowo, dom podcieniowy z 1802 r. zbudowany przez Petera Loewena zwiedzanie. Poczęstunek z żuławską niespodzianką. Marynowy, dom podcieniowy z 1803 r. zbudowany przez Petera Loewena, zwiedzanie. Nowy Staw, zwiedzanie miasta, kolegiata św. Mateusza, największy kośc. gotycki na Żuławach,Stogi Malborskie, największy cmentarz mennonicki na Żuławach
17.00 – powrót do Elbląga

Wpisowe na rzecz samorealizacji wycieczki: 50 zł – członkowie PTTK, 55 zł – osoby niezrzeszone.

W ramach wpisowego każdy uczestnik ma zapewnione:
– przejazd i ubezpieczenie NNW
– opiekę przewodników PTTK na całej trasie
- wejścia do obiektów
– pamiątkowy znaczek

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Zapisy w biurze PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej (ul. Krótka 5) w Elblągu lub pod nr tel. (55) 641-12-96 do dnia 22 listopaada 2017 (środa). Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych lub odwołania wycieczki w przypadku braku zainteresowania.
Informacja PTTK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB