Wtorek, 13 kwietnia 2021. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Najważniejsze bezpieczeństwo. Ćwiczenia w elbląskim browarze [zdjęcia]

2017-11-06 16:26:23 (ost. akt: 2017-11-06 17:03:38)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Doszło do rozszczelnienia instalacji chłodniczej i wycieku amoniaku. Do akcji wkroczyła zakładowa oraz zawodowa straż pożarna. Taki był scenariusz ćwiczeń, które w poniedziałek (6.11) odbyły się na terenie Browaru w Elblągu podczas She Day-Dzień BHP.

Browar w Elblągu po raz kolejny, już ósmy, zorganizował Dzień BHP. W jego trakcie na terenie zakładu przy ul. Browarnej zorganizowano ćwiczenia z udziałem zakładowej i zawodowej straży pożarnej. Ich scenariusz zakładał rozszczelnienie instalacji chłodniczej i wyciek niezwykle groźnego dla środowiska amoniaku. W ćwiczeniach wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej.

— Bezpieczeństwo pracy jest absolutnym priorytetem dla Grupy Żywiec i koncernu Heineken. To niezwykle ważny aspekt prowadzenia biznesu — mówi Jacek Sawicki, dyrektor wchodzącego w skład grupy Browaru w Elblągu. — Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie ma tak ważnej pracy, żeby nie można było jej wykonywać bezpiecznie. Ale nauka kultury bezpieczeństwa pracy to proces, który nigdy się nie kończy. Wszystko, co robimy musi być wykonywane bezpiecznie.

Wcześniej w Browarze w Elblągu odbyły się również wykłady. Agnieszka Szczygielska z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy mówiła o bezpieczeństwie pracy wśród młodych, początkujących pracowników. Można było także się przekonać, jak wirtualną rzeczywistość można wykorzystać do szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa pracy. Zaplanowano również zwiedzanie browaru dla chętnych.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mikłaj Rej #2368629 | 188.146.*.* 6 lis 2017 21:08

    She coooooo ??? "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. "

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz