środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Uczniowie "dwunastki" uczcili Święto Niepodległości [zdjęcia]

2017-11-08 08:51:32 (ost. akt: 2017-11-08 09:10:27)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W klubie garnizonowym przy ul. Mierosławskiego zaprezentowali we wtorek patriotyczne piosenki i wiersze.

Wtorkowa uroczystość przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 12 w Elblągu była również okazją do nagrodzenia uczniów, którzy wygrali trzy szkolne konkursy zorganizowane z okazji Święta Niepodległości.

— Niedawno obchodziliśmy Wszystkich Świętych. Odwiedzaliśmy groby naszych najbliższych, sprzątaliśmy, zapalaliśmy znicze i stawialiśmy kwiaty na znak pamięci o tych, którzy odeszli i byli bliscy naszym sercom. Ale też zapalaliśmy znicze, świeczki na grobach tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę, dzięki którym jesteśmy dzisiaj wolnym krajem — mówiła dyrektor "dwunastki" Jolanta Piekarska.

Jak dodała, wtorkowa uroczystość była hołdem dla tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę.
— Myślę, że to jest piękny czas, żeby im podziękować, żeby przypominać dzieciom i młodzieżom, jak pięknych czynów dokonali. Myślę, że nasza młodzież to czuje, wie dzięki lekcjom historii, a także dzięki takim uroczystościom — dodała dyrektor Piekarska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB