Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Pierwszy Wikimaraton w Elblągu

2017-11-08 10:16:43 (ost. akt: 2017-11-08 10:20:07)

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki Elbląskiej

Wszystkich tych, którym bliska jest idea wolnego dostępu do wiedzy, Biblioteka Elbląska zaprasza na pierwszy elbląski Wikimaraton.

Idea zrodziła się w zeszłym roku, kiedy to Zespół Szkół Ogólnokształcących nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Rzecznik prasowy stowarzyszenia, pan Krzysztof Machocki, przeprowadził dla kilkunastu uczniów tzw. Wikiwarsztaty, które miały przygotować uczniów do edytowania i tworzenia haseł w największej wirtualnej encyklopedii na świecie. Kontynuacją tamtego wydarzenia ma być właśnie listopadowy maraton edycyjny. Do udziału w nim zapraszamy elblążan, ale też wikipedystów z okolicznych miast.

Początek to ekspresowe szkolenie z zakresu edytowania haseł w Wikipedii. Potem zabierzemy się do pracy, w czasie której doświadczeni wikipedyści odpowiadać będą na bieżące pytania. Tematem przewodnim maratonu będzie historia i zabytki Elbląga – będziemy wprowadzać dodatkowe informacje do haseł związanych z tą tematyką. Na miejscu „maratończycy” będą mieli zapewniony dostęp do źródeł (książek, artykułów), gdzie – bez konieczności szukania wzmianek w obszernym materiale – znajdą pozaznaczane treści dotyczące konkretnych wydarzeń historycznych czy budynków.


18 listopad (sobota) , godz. 11.00-16.00 – Biblioteka Elbląska (ul. św. Ducha 3-7) – będziemy edytować hasła Wikipedii dotyczące historii i zabytków Elbląga (choć pasjonaci innej tematyki, którzy widzą potrzebę uzupełnienia innych haseł, są również mile widziani) – zgłoszenia i szczegółowe informacje w wypożyczalni biblioteki naukowej oraz pod nr telefonu: 55 625 60 22. Osoby, które nie dokonają zgłoszenia, również mogą się spontanicznie dołączyć.


Organizatorzy: Stowarzyszenie Wikimedia Polska, I Liceum Ogólnokształcące oraz Biblioteka Elbląska.
Informacja Biblioteki Elbląskiej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB