Ale emocje. Rzuty karne zadecydowały o wygranej Kram Startu [zdjęcia]

2017-11-12 19:07:43(ost. akt: 2017-11-12 22:27:46)

Rzuty karne były potrzebne w niedzielę w Elblągu, by wyłonić zwycięzcę meczu. Te lepiej wykonywały piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg i pokonały Energę AZS Koszalin. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 22:22.
KRAM START ELBLĄG — ENERGA AZS KOSZALIN 3:2 w karnych (22:22, 8:11)
Kran Start: Szywerska, Powaga — Balsam 3, Choromańska, Świerczek, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Dorsz 2, Kwiecińska, Szynkaruk, Gerej 1, Lisewska 11, Stokłosa, Świerżewska, Yashchuk 4. Kary: 8 min
Najwięcej dla Energi: Urbaniak 6, Rycharska, Roszak po 4. Kary: 18 min

Po raz pierwszy w tym sezonie w Elblągu o wyniku spotkaniu zadecydowały rzuty karne, w których decydujące bramki dla Kram Startu rzuciły Sylwia Lisewska, Joanna Waga i Aleksandra Jędrzejczyk. Należy także wspomnieć o Sołomiji Szywerskiej, której interwencja zadecydowała o zwycięstwie.

Emocji w Elblągu w niedzielę nie brakowało. Bramkę na wagę remisu w regulaminowym czasie gry Sylwia Lisewska rzuciła na 10 sekund przed końcem spotkania! A w rzutach karnych elblążanki zapewniły sobie, zgodnie z nowym regulaminem, zwycięstwo i dwa punkty. Jeden pojechał do Koszalina.
To nie był łatwy mecz dla Kram Startu. Po pierwszej połowie przegrywał trzema bramkami, ale w drugiej połowie udało mu się doprowadzić do remisu. Po tym zwycięstwie wciąż jest na trzecim miejscu w tabeli.

Pozostałe mecze 10. kolejki: Korona Handball Kielce — Ruch Chorzów 35:33 (20:18), Metraco Zagłębie Lubin — KPR Jelenia Góra 46:15 (24:5), KPR Kobierzyce — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:24 (15:15), Vistal Gdynia — UKS PCM Kościerzyna 34:21 (16:11), Pogoń Szczecin — Perła Lublin 15:29 (7:11).