Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Festiwal Filmowy "Poniżej Poziomu"

2017-11-15 13:10:34 (ost. akt: 2017-11-15 13:15:44)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? organizuje Festiwal Filmowy "Poniżej Poziomu" poprzedzony bezpłatnymi warsztatami filmowymi dla amatorów filmu z Elbląga i okolic.

— Zapraszamy na bezpłatne warsztaty filmowe dla amatorów zabawy z aparatem/kamerą prowadzone przez praktyków i specjalistów w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zwieńczonego Przeglądem Filmów „Poniżej Poziomu” — informują organizatorzy.

Rodzina ma cię dość, bo dokumentujesz komórką każdy moment jej życia? Materiału filmowego, który masz w szufladzie starczyłoby na drugi sezon „Niewolnicy Isaury”? A może czujesz, że chciałbyś dać filmowy upust swoim emocjom lub masz w głowie milion scenariuszy, do których nie wiesz jak się zabrać? Świetnie, jesteś zatem wymarzonym uczestnikiem Festiwalu Filmów „Poniżej poziomu”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Co Jest?” i Klub Muzyczny Mjazzga. W ramach Festiwalu zaplanowano warsztaty filmowe i przegląd amatorskich filmów wraz z konkursem, w którym do wygrania jest niebagatelna kwota 1500 zł (pula nagród).

Festiwal Filmów „Poniżej poziomu” to wydarzenie póki co bez
precedensu. Wielowymiarowe, choć skupiające się jedynie na sztuce filmowej. Dedykowane zarówno profesjonalnym filmowcom, jak i totalnym amatorom. W ramach Festiwalu odbędą się trzydniowe warsztaty filmowe (18 i 26 listopada, 2 grudnia) oraz przegląd filmów wraz z konkursem(27 stycznia 2018)

Podczas warsztatów filmowych uczestnicy poznają zarówno podstawy teorii filmu, jak i będą mogli zmierzyć się z praktyką – pisaniem scenariusza, nagrywaniem i montażem w pigułce. Efektem końcowym będzie samodzielnie stworzona etiuda filmowa. W warsztatach może wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych (dla osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna) i bez względu na stopień zaawansowania. Ważne, by mieć chęć i otwartą głowę. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (mail: skcojest@gmail.com). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Przegląd filmów i konkurs to imprezy już nie tylko dla uczestników warsztatów, swoje prace może nadesłać każdy. Temat przewodni to „Elbląg – Lubię to!”, czyli impresja na temat „dlaczego Elbląg jest fajny”. Nadsyłane filmiki powinny być nie krótsze niż 1 minuta i nie dłuższe niż 3 minuty i pochodzić z 2017 r. Podczas przeglądu filmów 28 stycznia jury przyzna trzy nagrody finansowe: 250, 500, 750 zł, zatem jest o co walczyć! Na filmy czekamy do 15 stycznia 2018 r. Materiały można nadsyłać mailowo (preferujemy linki zewnętrzne – YouTube, WeTransfer lub inne) lub dostarczyć osobiście na nośniku zewnętrznym do Klubu Mjazzga.

Szczegółowych informacji udzielamy mailowo: skcojest@gmail.com, telefonicznie 502 302 110 lub na miejscu w Klubie Muzycznym Mjazzga, ul. Kowalska 1-2C.
Elżbieta Minkiewicz

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB