Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Aukcja Rotariańska z myślą o dzieciach

2017-11-17 09:10:00 (ost. akt: 2017-11-17 09:22:20)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dotychczas zlicytowali 680 prac za kwotę 750 tysięcy złotych. W najbliższą sobotę (18.11) w Hotelu Arbiter w Elblągu odbędzie się organizowana po raz 22. Aukcja Rotariańska (początek o godz. 18). Tym razem na aukcji zostanie wystawionych 36 prac.

— Aukcja Rotariańska, organizowana przez Elbląski Klub Rotary, na trwałe wpisała się w kalendarz kulturalny Elbląga. Na tegorocznej aukcji wystawionych będzie 36 obrazów, a efektem dotychczasowych jest zlicytowanie 680 prac za kwotę 750 tys. złotych — informuje Paweł Kasperczyk w imieniu organizatorów.

Aukcje organizowane przez Elbląski Klub Rotary cieszą się powszechnym uznaniem środowiska rotariańskiego i stały się wzorcem do naśladowania dla klubów w Polsce, w Niemczech i na Ukrainie. Kolejnym dowodem na to jest fakt, że swój przyjazd zapowiedział gubernator polskiego Dystryktu 2231 Rotary M. J. Korczyński.

— Tradycyjnie zaprosiliśmy też na naszą aukcję, przedstawicieli miasta i regionu oraz liczne grono gości z kraju i zagranicy — dodaje Paweł Kasperczyk. — Beneficjentami zdobytych na naszych aukcjach funduszy są przede wszystkim dzieci i inne osoby prywatne.

Elbląski Klub Rotary za pozyskane w ten sposób pieniądze kupuje m.in. specjalistyczny sprzęt, finansuje leczenie, udziela pomocy stypendialnej i socjalnej, a także wspiera instytucje: szpitale, hospicjum, ośrodki opiekuńcze i szkoły.

— Podczas tegorocznej aukcji zobaczyć będzie można prace plastyków elbląskich, jak i reprezentujących inne środowiska artystyczne. Do tej pory na aukcje trafiły dzieła ponad 120 artystów z Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Wśród nich m.in. grafika laureata literackiej nagrody Nobla Guentera Grassa, który był również uznanym plastykiem — dodaje Paweł Kasperczyk. — Godną oprawę muzyczną zapewni Alosza Awdiejew z zespołem i jak zawsze pozostaje tylko mieć nadzieję na hojność zaproszonych w tym roku gości.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB