Kongres Przyszłości. Florian Romanowski doceniony za zasługi dla regionu [zdjęcia]

2017-11-16 15:00:00(ost. akt: 2017-11-16 17:56:26)
Florian Romanowski odebrał odznakę z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina

Florian Romanowski odebrał odznakę z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Florian Romanowski, prezes elbląskiej firmy OPEGIEKA, został wyróżniony honorową odznaką "Za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego" podczas uroczystego otwarcia I Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości w Olsztynie.
W czwartek (16.11) w Olsztynie rozpoczął się I Warmińsko-Mazurski Kongres Przyszłości. Organizatorami wydarzenia były: Grupa WM, wydawca m.in. „Dziennika Elbląskiego” i „Gazety Olsztyńskiej” oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To pierwsza taka inicjatywa w regionie, która ma umożliwić wymianę doświadczeń między nauką, biznesem i technologiami.
— Chcemy w pełni wykorzystać potencjał naszego regionu, bo Warmia i Mazury, to nie tylko turystyka. Myśląc o przyszłości, musimy też rozwijać inne dziedziny naszej gospodarki. Warmia i Mazury to przecież także miejsce, w którym można żyć oraz prowadzić i rozwijać biznes — mówi prezes Grupy WM Jarosław Tokarczyk.

Podczas otwarcia Kongresu Przyszłości marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wręczył honorowe odznaki "Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego". Wyróżniony został m.in. Florian Romanowski, prezes OPEGIEKA w Elblągu, wiodącej firmy geoinformatycznej w Polsce.

— To bardzo miłe, sympatyczne, że władze województwa doceniły moją pracę — powiedział nam Florian Romanowski. — Jeżeli chodzi o Kongres Przyszłości, to jest to pierwsza edycja tego wydarzenia i jestem pozytywnie zaskoczony. Takie inicjatywy są potrzebne, trzeba rozmawiać o przyszłości. Może warto, żeby druga jego edycja odbyła się w Elblągu.

Wśród gości Kongresu Przyszłości jest m.in. poseł Elżbieta Gelert z Elbląga.
— Jestem zainteresowana, w jakim kierunku będzie szła przyszłość mieszkańców naszego regionu, a więc także moja. Warto i trzeba organizować takie wydarzenia, słuchać ludzi, którzy mają pomysły, chcą i dążą do rozwoju naszego regionu. Myślę, że takie spotkania są potrzebne i z korzyścią dla wszystkich — powiedziała nam.

Kongres podzielony był na cztery panele dyskusyjne: zdrowie nade wszystko; nowe technologie i innowacje w biznesie; jak żyć w małych miastach oraz gospodarcza siła regionu. Wśród prelegentów są także reprezentanci Elbląga i okolic. Barbara Bąkowska, prezes Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, powie o tym, jak sfinansować szkolenia i doradztwo dla firmy przy wykorzystaniu Bazy Usług Rozwojowych. A o tym czy kontakty międzyregionalne/międzynarodowe mają wpływ na przyszłość regionu i jego mieszkańców dyskutowały m.in. Wioletta Sokół z Instytutu Współpracy Regionalnej i Transgranicznej Morza Bałtyckiego w Elblągu oraz Małgorzata Samusjew ze Stowarzyszenia Euroregionu Bałtyku.
daw, AKT