Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Są chętni na nowe mieszkania w Elblągu

2017-11-19 18:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 14:33:52)
Około 350 nowych mieszkań powstanie przy ul. Sadowej na terenie dawnego ogrodnictwa

Około 350 nowych mieszkań powstanie przy ul. Sadowej na terenie dawnego ogrodnictwa

Autor zdjęcia: arch. EL Invest Development

Sprawdziliśmy, jakie inwestycje mieszkaniowe są realizowane w Elblągu.

Nowe mieszkania powstają m.in. przy al. Jana Pawła, gdzie rozpoczęła się budowa trzeciego budynku Bramy na Modrzewinę, realizowaną przez elbląską firmę Mytych. Wieżowiec będzie utrzymany w identycznej konwencji, jak jego bracia i będzie miał 11 kondygnacji. Firma zapowiada, że będzie gotowy już w trzecim kwartale 2018 r.

Warto przypomnieć, że budynki Bramy na Modrzewinę powstają sukcesywnie od 2012 r. To wtedy, przy ul. Jana Pawła II robotnicy rozpoczęli realizację pierwszego, siedmiopiętrowego budynku. Trzy lata później wbito zaś łopaty pod budowę drugiego, tym razem 15. piętrowego obiektu. Do tej pory jest to najwyższy wieżowiec w Elblągu.

Dobiega końca inna inwestycja firmy Mytych. Mowa o nowych kamienicach, które wyrosły na Starym Mieście przy ul. Rybackiej i Wodnej. Estetyka elewacji jest utrzymana w historycznym stylu, chociaż nie brakuje nowoczesnych elementów, Wykończenie wewnętrznego podwórka nawiązuje do klimatu przedwojennego starówki. Już wcześniej elbląski deweloper zapowiadał, że planuje budowę kolejnych kamienic w tym samym kwartale w latach 2018-19.

Niedawno rozpoczęła się budowa dużego osiedla mieszkaniowego przy ul. Łęczyckiej.
— Firma Ekobud uzyskała pozwolenie na budowę w grudniu 2016 r. Zakres inwestycji obejmuje budowę sześciu budynków czterokondygnacyjnych, które będą posiadały jedynie funkcję mieszkaniową. W sumie we wszystkich budynkach powstanie łącznie 264 mieszkań, a także 223 miejsc postojowych zewnętrznych, a także 42 miejsca na parkingu podziemnym — powiedział nam Łukasz Mierzejewski.

Kolejnych około 350 nowych mieszkań powstanie przy ul. Sadowej na terenie dawnego ogrodnictwa. Jak zapowiada deweloper, mieszkanie będzie można kupić już od 3,5 tys. zł za metr kwadratowy. Dzięki temu inwestycja w całości kwalifikuje się do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, którego ostatnia edycja ruszy z początkiem 2018 r.

— Na zakres inwestycji składa się budowa pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Łącznie na Osiedlu Sadowa powstanie około 350 mieszkań o metrażach od 35 do powyżej 70 m kw — wylicza Piotr Kaczmarczyk, pełnomocnik dewelopera EL Invest Development. — W każdym budynku znajdować się będą podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, windy, a mieszkania posiadać będą balkony oraz tarasy. Ponadto mieszkańcy Osiedla Sadowa zyskają dwa duże tereny zielone do wypoczynku i rekreacji, na których urządzone zostaną plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Teren osiedla będzie ogrodzony oraz monitorowany.

Cały proces budowy został podzielony na cztery etapy. Realizacja dwóch pierwszych (powstanie 120 mieszkań) trwa i zakończy się kolejno na przełomie 2018 i 2019 roku oraz w połowie 2019 r. Etap trzeci rozpocznie się wiosną 2019 r. Składać się na niego będzie budowa kolejnych dwóch budynków (łącznie 130 mieszkań). Jego zakończenie planowane jest na koniec 2019 r.

— Realizowane przez nas Osiedle Sadowa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Elbląga oraz okolic. W tej chwili mieszkania w pierwszych dwóch etapach zostały już sprzedane — podkreśla Piotr Kaczmarczyk. — Na początku grudnia rozpoczniemy przyjmowanie rezerwacji na kolejne dwa budynki, na które zapisanych mamy już ponad 60 osób.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. w3f3f3 #2397893 | 80.49.*.* 14 gru 2017 12:42

    W naszej firmie znajdziecie kompleksową ofertę dotyczącą całej stolarki otworowej. W jednym miejscu macie Państwo możliwość fachowej porady w zakresie tanich okien plastikowych. http://oknadrzwi-lublin.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mironek #2381404 | 46.215.*.* 23 lis 2017 20:10

    co się dziwić, mnóstwo osób potrzebuje mieszkań. ja śledzę profil facebooka strony http://mieszkanieplus.org.pl/ bo publikują tam najważniejsze informacje, są na bieżąco

    ! - + odpowiedz na ten komentarz