Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Igrzyska w Rio de Janeiro w fotografii Roberta Szaja

2017-11-18 09:59:53 (ost. akt: 2017-11-18 10:03:59)
Robert Szaj

Robert Szaj

Autor zdjęcia: archiwum/mika

Już w najbliższą środę (22.11), w Galerii Filar Sztuki, odbędzie się spotkanie z Robertem Szajem, autorem fotografii z Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Wystawa fotograficzna „Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016” była już prezentowana w galeriach, ośrodkach kultury i szkołach w kraju. Jej celem jest pokazanie największych osiągnięć Polaków na igrzyskach w Rio, promocja idei ruchu paraolimpijskiego i przełamywanie stereotypów.

Autor zdjęć Robert Szaj tak mówi z jednym z wywiadów:
"Chciałbym swoimi zdjęciami wzbudzić wrażliwość na los osób niepełnosprawnych wśród zwiedzających. Tak dużo ludzi zmaga się z problemami wynikającymi z ich niepełnosprawności, a my często odwracamy wzrok widząc taką osobę na ulicy. Tymczasem część z nich potrafi rywalizować na igrzyskach i przywozić z nich medale."

Polscy sportowcy zdobyli w Rio de Janeiro 9 złotych medali, 18 srebrnych i 12 brązowych. Autor zdjęć doskonale uchwycił ich walkę o zwycięstwo, zmagania ze słabością, radość sukcesu, dobre emocje i pozytywną energię rywalizacji zanim zostali uhonorowani.

Otwarcie wystawa w Galerii Filar Sztuki, która mieści się w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej 137, odbędzie się w najbliższą środę (22.11) o godz. 10.30. Wystawa będzie czynna do 5 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia biblioteki.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB