Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Policjanci zatrzymali fałszywego "wnuczka"

2017-11-23 12:17:12 (ost. akt: 2017-11-23 12:34:44)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci z Elbląga zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w organizowanych oszustwach „na wnuczka” i „na policjanta”.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował tymczasowo na 3 miesiące 37-letniego Tomasza N.

— Mężczyzna nie jest z Elbląga ale do Elbląga przyjeżdżał po to, by odbierać pieniądze od oszukanych, starszych osób. Mężczyzna działał wspólnie z innymi osobami. Działano w taki sposób wykorzystując metodę oszustw „na wnuczka” i na „policjanta”, aby wprowadzić w błąd starsze osoby. Jedna z nich przekazała mężczyźnie znaczną sumę pieniędzy. Policjanci zatrzymali 37-latka w wyniku pracy operacyjnej. Teraz stanie przed sądem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności — informuje Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Policja ostrzega przed tego rodzaju mechanizmem oszustwa. Jeżeli opiekujemy się osobami starszymi lub mieszkamy z takimi osobami, mówmy im o tym jak to działa. Gdy potencjalna ofiara wie, że taka sytuacja może ją spotkać to jest spora szansa na to, że nie da się nabrać na „wnuczka”, „policjanta” czy inną osobę chcącą wyłudzić od niej pieniądze.

Na kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy jakie ostatnio odnotowali elbląscy policjanci, oszustom uległy dwie osoby. Pozostałych kilkanaście nie dało się oszukać, ponieważ słyszały wcześniej o tego rodzaju przestępstwach.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB