Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Elbląg stroi się na święta

2017-11-29 14:43:31 (ost. akt: 2017-11-29 14:44:44)
W środę (29.11) ustawiana jest choinka na Starym Rynku

W środę (29.11) ustawiana jest choinka na Starym Rynku

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Trwa montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym. W środę (29.11) ustawiana jest choinka na Starym Rynku, montowane i dekorowane będą również elbląskie ulice.

Prace, które realizują wspólnie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Tramwaje Elbląskie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, powinny zakończyć się do 6 grudnia, kiedy zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie miejskiej iluminacji. Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.

Zakupione w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również, jak co roku, na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta. Świąteczne drzewa przyozdobią Stary Rynek i Plac Jagiellończyka (choinki sztuczne), natomiast żywa choinka stoi już na Placu Dworcowym.

Świąteczne ozdoby dekorować będą miasto do Święta Trzech Króli i elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ulica, plac, aleja #2386183 | 188.146.*.* 29 lis 2017 20:20

    " Witam, Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. ...), czy z małej (pl. ...) litery ? Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko"

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz