Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Mówił, że chciał im pomóc. Ojciec z synem złapali złodzieja samochodu

2017-12-01 10:54:08 (ost. akt: 2017-12-01 13:20:33)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Dzisiaj w nocy w miejscowości Piastowo pod Elblągiem ojciec z synem zatrzymali 25-latka, który włamał się do ich samochodu. Po obywatelskim zatrzymaniu sprawca trafił do policyjnego aresztu. Miał przy sobie narkotyki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 2 w nocy w miejscowości Piastowo. Właściciel osobowego forda stracił kontrolę nad autem i wjechał do rowu. Zamknął samochód i poszedł szukać pomocy. Wrócił z synem, który miał mu pomóc go wyciągnąć.

Jednak za kierownicą forda siedział już młody mężczyzna. Wcześniej wybił szybę i w ten sposób dostał się do środka. Na widok właściciela zaczął uciekać. Został jednak zatrzymany i przytrzymany do przyjazdu patrolu. Miał przy sobie skradzioną nawigacje samochodową. Policjanci znaleźli przy nim także trzy woreczki z narkotykami.

Włamywaczem okazał się 25-latek z Fromborka. Powiedział policjantom, że wszedł do samochodu, bo chciał pomóc poszkodowanym w kolizji. Wcześniej nie był karany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa.

Trzeba jednak pamiętać, że takie prawo przysługuje w jednym z dwóch przypadków: gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy bądź, gdy nie można ustalić jego tożsamości. Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce policji.
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hmmm... #2390524 | 79.186.*.* 4 gru 2017 17:54

    Nie jest zatrzymany? Miejsce zamieszkania przeszukane?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. akcja t4 #2387758 | 109.241.*.* 1 gru 2017 11:03

    Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce policji....ale najpierw porządnie w.....ć!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz