Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Lekkoatletyczne emocje w Pasłęku. Wiktoria i Maciek najlepsi [zdjęcia]

2017-12-02 14:57:49 (ost. akt: 2017-12-02 15:13:51)

Autor zdjęcia: nadesłane/Piotr Zienkiewicz

Uczniowie szkół podstawowych gminy Pasłęk oraz gościnnie miejscowości Nowica rywalizowali w halowych zawodach lekkoatletycznych szkół podstawowych w Pasłęku.


— Celem przedsięwzięcia była promocja aktywności sportowej oraz programu „Lekkoatletyka dla każdego” wśród społeczności szkolnych. Impreza okazała się sukcesem, co potwierdzili sami uczestnicy. Zaangażowanie przedstawicieli pasłęckich klubów i szkół oraz władz samorządowych, a także opiekunów grup pozwoliło na sprawną organizację przedsięwzięcia — informuje Piotr Zienkiewicz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimpas Pasłęk.

Zawody miały formułę wieloboju, każdy uczestnik startował w czterech konkurencjach, tj. biegu 3x15m, rzucie „autowym” piłką lekarską, skoku w dal obunóż z miejsca oraz biegu wytrzymałościowym na dystansie około 500m. Wyniki były przeliczane na punkty z uwzględnieniem wieku uczestników.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt uzyskując 261 punków, puchar i nagrodę za zwycięstwo odebrała Wiktoria Kulot (SP 2 Pasłęk) przed Pauliną Szyszką (SP 3 Pasłęk), która zgromadziła 252 punkty oraz Aleksandrą Grodzką (SP 2 Pasłęk) z 251 punktami.

W gronie chłopców już po pierwszych konkurencjach głównym faworytem do zwycięstwa był Maciej Kruczyński (SP 3 Pasłęk) i to on, mimo nieco słabszej ostatniej konkurencji, z 275 punktami stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP 2 Pasłęk: Dawid Kruk uzyskując 263 punkty i Dominik Nowak z 260 punktami.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy w dowód uznania za włożony wysiłek otrzymali pamiątkowe złote medale, które wręczał burmistrza Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz dyrektor SP 3 Pasłęk Marek Sokołowski.

Organizatorami zawodów byli SP 3 Pasłęk, UKS „Gimpas”, Zespół LDK Pasłęk przy wsparciu Burmistrza Pasłęka i Urzędu Miejskiego w Pasłęku. Partnerzy: Ośrodek Lekkiej Atletyki w Olsztynie, KS „Polonia” Pasłęk, SP 2 Pasłęk, Zespół Szkół w Pasłęku.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB