środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Skarpa z drzewami osunęła się na drogę [zdjęcia]

2017-12-04 10:40:03 (ost. akt: 2017-12-04 12:32:02)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Skarpa wraz z około 10-12 drzewami osunęła się na drogę między Rangórami a Kamienicą Elbląską. Droga nr 503 przez blisko dwie godziny była zablokowana. Kierowcy wciąż muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami w ruchu.

Straż pożarna została poinformowana o zdarzeniu w poniedziałek (04.12) przed godz. 8. Z pierwszych informacji wynikało, że na drogę 503 między Rangórami a Kamienicą Elbląską przewróciło się drzewo i blokuje ruch. Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że na drogę osunęła się skarpa, a wraz z nią około 10-12 drzew.

— Drzewa leżały na około 20-metrowym odcinku drogi. Całkowicie zablokowały ruch. Całe szczęście, że w tym momencie nie jechał żaden samochód i nikomu nic się nie stało — mówi Tomasz Malesiński z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

Na miejsce wezwano dodatkowe posiłki strażackie. Ruch przez około dwie godziny był w tym miejscu zablokowany. Strażacy pocięli przewrócone drzewa i uprzątnęli je z dróg. Akcja wciąż trwa. Teraz działania strażaków koncentrują się na wycince drzew, które wraz z osuwającą się ziemią mogą przewrócić się na drogę.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB