Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Choinka na starówce już świeci

2017-12-06 18:08:15 (ost. akt: 2017-12-06 18:10:36)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Ma 10 metrów wysokości, wisi na niej 200 bombek, a wieczorami jest oświetlona przez ponad 5600 światełek LED — w środę (6.12) odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki na starówce, która znajduje się tuż przy katedrze św. Mikołaja.


— To już taka nasza elbląska tradycja. Symbolicznie otwieramy dzisiaj okres przedświąteczny — mówił podczas uroczystości rozświetlenia miejskiej choinki prezydent Elbląga Witold Wróblewski i przy okazji zapraszał mieszkańców do odwiedzenia starówki także w czwartek (7.12). Tego dnia, od godziny 15 do 20 na placu katedralnym będzie można podziwiać 9-metrową, kultową ciężarówkę Coca-Coli. Nie zabraknie także świątecznego miasteczka, w którym będzie można wziąć udział w wielu grach i zabawach, własnoręcznie przygotować prezent w „fabryce upominków” czy przygotować spersonalizowaną puszkę coca-coli.

— Warto także pamiętać, że w ubiegłym roku, decyzją Rady Miejskiej, Elbląg trafił pod opiekę patrona, którym jest właśnie św. Mikołaj. Dziś przypada też patronalne święto katedry elbląskiej, w której odbędą się uroczystości odpustowe. W imieniu swoim i biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach — dodał prezydent.

Podczas dzisiejszej imprezy na elblążan czekało mnóstwo atrakcji, m.in. występy muzyczne dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół. Zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a na najmłodszych elblążan czekał Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek i kucyków-reniferów.

Rozświetlenie choinki to tylko jedna z grudniowych imprez w Elblągu, będąca wstępem do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. W weekend 16 i 17 grudnia odbędą się także Świąteczne Spotkania Elblążan. Tradycyjnie nie zabraknie tu jarmarku świątecznego, z którego obfitości elblążanie i goście będą mogli korzystać przez dwa dni. Będzie można kupić dekoracje świąteczne, wigilijne potrawy i wypieki oraz upominki dla najbliższych. Kolorowe kramy zostaną rozstawione na głównych ulicach Starego Miasta.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB