Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Kulinarna wycieczka rowerowa do Aniołowa

2017-12-07 08:57:43 (ost. akt: 2017-12-07 09:05:15)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Na rowerach pojadą do Aniołowa i wezmą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach kulinarnych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową w najbliższą niedzielę (10.12).

Niedzielna wycieczka będzie prowadziła z Elbląga przez Pomorską Wieś, Zalesie, Borzynowo, Leszczynę, Aniołowo, Bogaczewo, Komorowo Żuławskie do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi około 38 kilometrów.

— To już ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa — informuje Marek Kamm z działu organizacji imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Zapraszamy na przejażdżkę, podczas której odwiedzimy wieś Aniołowo, słynącą z organizowanych corocznie Zlotów Aniołów. Specjalnie dla nas odbędą się warsztaty kulinarne przybliżające trudną sztukę smażenia racuchów zwanych "ruchańcami". Grudniową temperaturę ocieplą także smakowite napoje anielska pokusa i diabelska kita.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynek i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

— Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę — dodaje Marek Kamm. — Do udziału w imprezie zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać ciekawe miejsca. Udział w wycieczce wynosi 10 zł od osoby i jest związany z kosztem przygotowania warsztatów kulinarnych.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych oraz krótkich odcinkach dróg płytowych i gruntowych. Dla pierwszych 20 osób nie zabraknie też prezentów od Świętego Mikołaja.

Wycieczka odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.12). Uczestnicy wystartują o godz. 10 z polany z wiatami w Bażantarni.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB