Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Nagrodzili wolontariuszy z Pasłęka

2017-12-07 13:43:05 (ost. akt: 2017-12-07 13:48:25)
Gala wolontariatu w Pasłęku

Gala wolontariatu w Pasłęku

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, odbyła się II Pasłęcka Gala Wolontariatu, na którą zaproszeni zostali wolontariusze oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Pasłęk.

Podczas gali wyróżnienia przyznano wolontariuszom działającym w gminie Pasłęk, wśród nagrodzonych osób znaleźli się:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce Pasłęckiej, której prezesem jest Pan Deonizy Krasiński - za pełną ofiarności pomoc ludziom poszkodowanym w wyniku podtopień jakie miały miejsce w tym roku oraz wiele innych akcji przeprowadzonych na terenie Miasta i Gminy Pasłęk.

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska”, której prezesem jest Pani Grażyna Wasilewska - za inicjatywy i aktywny udział w uroczystościach związanych z Jubileuszem 720 – lecia nadania praw miejskich Pasłękowi, realizację wielu projektów na terenie naszej gminy min. warsztatów kuglarskich dla dzieci i dorosłych, organizacja Jarmarku św. Bartłomieja i wielu wielu innych.

Stowarzyszenie „Pasłęk Pomagamy”, którego prezesem jest Pani Monika Stąpór - za organizację wielu akcji charytatywnych na rzecz chorych dzieci oraz dzieci i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i społecznej.

Feliks Paszkowski, Honorowy Dawca Krwi - za szczególny dar serca i dzielenie się cząstką siebie. Pan Feliks jest rekordzistą w naszej gminie, który do tej pory oddał już 80 litrów krwi.

Tomasz Rozenbajgier, który jest również prezesem Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego - za działalność wolontariacką i organizację wielu zbiórek publicznych takich jak Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wielu innych akcji charytatywnych min.: akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół w Pasłęku, akcji „Pola Nadziei” wraz z Elbląskim Hospicjum, współorganizował Dzień Dawcy Szpiku, organizował Ogólnopolski Dzień Seniora oraz Turniej Muzyczny „Muzyka łączy Pokolenia” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jako prezes stowarzyszenia: organizował Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej, angażuje się w pozyskiwanie środków na międzynarodową wymianę młodzieży

Koło Nr 14 w Pasłęku Polskiego Związku Wędkarskiego, którego Prezesem jest Przemysław Klarecki - za organizację zawodów wędkarskich z okazji dnia dziecka w której rokrocznie uczestniczy około 300 dzieci cieszy się ogromną popularnością, a dzięki poświęceniu wielu ludzi to przedsięwzięcie łączy wiele pokoleń. Akcja ta, na stałe wpisała się w kalendarz imprez promujących naszą gminę.

Jan Bartłomiej Kozłowski - za podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz społeczności Miasta i Gminy Pasłęk, zapoczątkował organizację „Jarmarku św. Bartłomieja”.

Justyna Wrótna - wolontariuszka i członek Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” w Pasłęku - za w upowszechnianie jeździectwa na terenie Miasta i Gminy Pasłęk oraz za pracę wolontariacką z młodymi sportowcami Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia”.
Informacja UM w Pasłęku

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB