Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Balet zagości w teatrze. To będzie piąty taki konkurs w Elblągu

2017-12-08 13:57:43 (ost. akt: 2017-12-08 14:10:28)
Koncert Galowy Broadway

Koncert Galowy Broadway

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po raz piąty w Elblągu odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej. Wystartuje w nim około pół tysiąca tancerzy z całego kraju. Najmłodszy uczestnik będzie miał 5 lat, a najstarszy 26.

Tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej odbędzie się 16-17 grudnia (sobota/niedziela) w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Jak co roku w ostatni przedświąteczny weekend do Elbląga zjeżdżają się tancerze z całej Polski.

Podobnie jak w ubiegłych latach, uczestnicy konkursu będą rywalizowali w dwóch kategoriach tanecznych: w tańcu klasycznym oraz tańcu współczesnym w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy uczestnik będzie miał 5 lat, a najstarszy 26. Do udziału w konkursie zgłosili się już tancerze z Białegostoku, Bielska-Białej, Wrocławia, Poznania, Legionowa, Radomia, Gdańska, Gdyni, Chojnic, Sopotu, Gliwic, Lubawy, Olsztyna, Opola, Warszawy, Szczecina, Wasilkowa, Cieszyna i oczywiście z Elbląga. W tym roku wystartują również tancerze z Ukrainy.

— Spodziewamy się frekwencji podobnej do zeszłego roku. W przyszły weekend Elbląg odwiedzi około pół tysiąca tancerzy z całej Polski — mówi Ewa Kalka, organizator konkursu. — Tancerze przez dwa dni będą walczyli o wejście do finału i najwyższe miejsca na podium. Komisja Konkursu będzie miała niełatwe zadanie, ponieważ będzie musiała ocenić ponad 250 prezentacji. Zdobywca nagrody Grand Prix otrzyma voucher na uszycie wymarzonego kostiumu tanecznego, którego sponsorem jest jedna z najlepszych pracowni krawieckich w Polsce oraz nagrodę finansową ufundowaną przez jedną z elbląskich firm. Zostaną wręczone także nagrody za najlepsze prezentacje artystyczne oraz nagroda specjalna od jury Konkursu. Nagrodą w Konkursie będzie także profesjonalna sesja fotograficzna.

Gala Finałowa Konkursu Sztuki Baletowej odbędzie się 17 grudnia (niedziela) w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu i godz. 16. Bilety cegiełki są już do nabycia w recepcji Szkoły Tańca Broadway przy ul. Willowej 1 w Elblągu, będą także dostępne tuż przed rozpoczęciem Gali Finałowej w Teatrze. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem tel: 606 716 626

V Konkurs Sztuki Baletowej realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Elbląg, Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Organizatorem Konkursu jest: Stowarzyszenie Broadway w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB