Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

PKP dołoży się do budowy wiaduktu na Zatorze

2017-12-11 15:30:32 (ost. akt: 2017-12-11 15:36:29)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

1,5 miliona złotych dołożą Polskie Linie Kolejowe do budowy wiaduktu na elbląskim Zatorzu. To efekt porozumienia, jakie prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał w poniedziałek z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Planowana inwestycja zakłada między innymi budowę podziemnego przejścia pieszo–rowerowego, powiązanie go z istniejącym układem ulic, likwidację przejazdu kolejowo–drogowego w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej, oświetlenie oraz budowę infrastruktury kanalizacyjnej w zakresie odwodnienia przejścia.

— Realizowana budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi, łącząca dzielnicę Zatorze z centrum miasta to inwestycja długo oczekiwana przez elblążan. Skorzystają na niej nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści, którzy dzięki podziemnemu tunelowi otrzymają bezkolizyjną i bezpieczną przeprawę przez tory — informuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W poniedziałek (11.12) prezydent Elbląg podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o współpracy przy budowie wiaduktu na Zatorze. Zgodnie z nim PLK współfinansować będą inwestycję w kwocie 1,5 mln złotych netto.
— Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla inwestycji. Na przełomie grudnia i stycznia planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację robót budowlanych. Bardzo się cieszę, że w tym projekcie współpracujemy z PLK i wspólnie możemy zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga — informuje prezydent Wróblewski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gigi #2395732 | 87.205.*.* 11 gru 2017 19:21

    no i gitara!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz