środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Tysiąc wigilijnych pierogów w Tolkmicku, a w Młynarach pierniki i barszczyk

2017-12-12 12:40:36 (ost. akt: 2017-12-12 12:42:24)
Wigilia pod tolkmickim niebem

Wigilia pod tolkmickim niebem

Autor zdjęcia: arch. UMiGw Tolkmicku

Mieszkańcy Tolkmicka oraz Młynar w najbliższą sobotę (16.12) podzielą się opłatkiem i zasiądą do wspólnego wigilijnego stołu. Na przybyłych czekają pierogi, barszcz, śledzie i słodkości. Nie zapomniano o najuboższych mieszkańcach.

W najbliższą sobotę gmina Tolkmicko zaprasza na wspólną wigilię na Placu Wolności. Impreza rozpocznie się o godz.16, a w przypadku deszczowej lub śnieżnej pogody zostanie przeniesiona do Ratusza Miejskiego.

— Zapraszamy mieszkańców gminy Tolkmicko, jaki tych, którzy zdecydują się tego dnia odwiedzić Tolkmicko — mówi Robert Oleszkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku, który koordynuje prace przy miejskiej wigilii.
Na przybyłych czekała będzie świąteczna uczta: tysiąc pierogów (ruskich oraz z kapustą i grzybami), barszcz czerwony kapusta z grzybami, śledzie i drożdżówki. Będzie również dzielenie się opłatkiem, uczestnikom wigilii bożonarodzeniowe życzenia złoży między innymi Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka.
— Można będzie także obejrzeć występy dzieci z przedszkola w Tolkmicku i młodzieży z naszego gimnazjum. Zaprezentują się też zespoły "Tolkmiczanki" i "Sentyment"— zapowiada Robert Oleszkiewicz.

Wigilię w Tolkmicku zakończy bożonarodzeniowe karaoke.
— Mamy nadzieję, że nie zabraknie śmiałków, chcących wziąć w nim udział. Repertuar będzie znany wszystkim, bo śpiewać będziemy polskie kolędy — mówi dyrektor.

Na wspólną wigilię zaprasza również gmina Młynary. Odbędzie się ona także w najbliższą sobotę na starówce w godz. 10-12.
— Będzie można między innymi skosztować pierogów, pasztecików, barszczu oraz pierników upieczonych i przyozdobionych przez dzieci ze świetlicy środowiskowej w Młynarach — mówi Jadwiga Piekarska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młynarach, który koordynuje organizację imprezy.
Organizatorzy wigilii w Młynarach nie zapomnieli o najuboższych i samotnych mieszkańcach gminy.

— W sobotę wolontariusze zawitają do nich z paczkami, laurkami i życzeniami. Na starówce ubierzemy też niewielką choinkę, która trafi do jednej z najbardziej potrzebujących rodzin w gminie. Mamy nadzieję, że podarowanie świątecznego drzewka będzie naszą tradycją — mówi Jadwiga Piekarska.

O godz. 17 w sali kina w Młynarach rozpocznie się uroczysty koncert kolęd. Wspólna wigilia w Młynarach odbędzie się po raz drugi, mieszkańcy Tolkmicka do wigilijnego stołu zasiądą już dziesiąty raz.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB