Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Poznaliśmy Filantropa Roku 2017

2017-12-13 20:15:29 (ost. akt: 2017-12-13 20:34:12)
Gala Filantrop Roku

Gala Filantrop Roku

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W środę (13.12) podczas gali Fundacji Elbląg przyznano tytuł Filantropa Roku 2017.

Tytuł ten przyznawany jest osobom, instytucjom lub firmom, które w sposób szczególny wyróżniają się w wspieraniu organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznej oraz osób potrzebujących z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.

W tej edycji nominowani do tytułu Filantropa Roku byli: Nadleśnictwo Elbląg, Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu, Maria Kosecka, Maria Puchalska, Roman Badysiak Kawiarnia u Aktorów, Witold i Jarosław Matz Zakład Szklarski Miś, Edward Parzych Kantor Silvant, Henryk Tatkowski P.P.H. Halex.

Tytuł Filantropa Roku przyznany został Bankowi Spółdzielczemu w Dzierzgoniu, który wiele lat udziela systemowego wsparcia Fundacji Elbląg. Wyróżnienie otrzymała Maria Puchalska, która funduje stypendia uzdolnionej artystycznie młodzieży oraz Witold i Jarosław Matz, którzy wspomagają organizację młodzieżowych imprez.

Podczas gali przyznano również nagrodę w konkursie Elbląski Rękopis Roku Kamili Łyłce - Kosińskiej za tomik poetycki. Wyróżnienie otrzymała Anna Peplińska za rękopis "Andzia".

- To była moja kolejna próba zerwania z poezją, ale ona tak mocno mnie się trzyma, że chyba to mi nie wychodzi. Serdecznie dziękuję za tę nagrodę - powiedziała po ogłoszeniu werdyktu Kamila Łyłka - Kosińska.

Nagroda w konkursie Elbląska Książka Roku przypadła Dominice Lewickiej - Klucznik za "Limit na cuda". Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Pietrzyk za "Śmierć kolekcjonera" oraz Wojciech Pelc za "Ziemie obiecane".

Podczas gali wystąpili Ryszard Rynkowski, Chór Cantata, Paulina Hebel oraz Mateusz i Klara Grodziewicz-Cernuto. Gala była także okazją do wsparcia dalszych działań organizacji. Można było nabyć pocztówki okolicznościowe z monetą 2 zł z Bramą Targową, z których dochód zostanie przeznaczony na stypendia dla uzdolnionych młodych osób oraz niepełnosprawnych z Elbląga i powiatu elbląskiego.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mamy WC na podwórku #2397678 | 37.128.*.* 14 gru 2017 08:31

  Nominowanie radnej Koseckiej do tego konkursu - w zdecydowany sposób obniża jego rangę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ertt #2397530 | 178.36.*.* 13 gru 2017 22:20

  Ja tak szczerze pytam, co takiego "Nadleśnictwo Elbląg" zrobiło, żeby dostać nominację do tego tytułu, albo pani Kosecka? Nadleśnictwo Elbląg to państwowa instytucja, więc mam nadzieję, że nie przekazali pieniędzy czy państwowego dobra "komuś"? Co do pani Koseckiej, to też nie wiem, czy to nie były tylko jakieś "pomocowe tematy" na sesjach RM? Napiszcie coś, bo naprawdę nie wiem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Łoł #2397430 | 77.254.*.* 13 gru 2017 20:31

  CIemno jak w du***

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz