Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Zwycięstwo Żanety Cieśli w Łodzi [zdjęcia]

2017-12-19 15:50:06 (ost. akt: 2017-12-19 16:02:13)

Autor zdjęcia: nadesłane/materiały promocyjne

Żaneta Cieśla, reprezentująca elbląski klub Undergrand MMA Elbląg, pokonała włoską legendę Silvię La Notte podczas gali "Ladies Fight Night" w Łodzi.

Silvia La Notte, to absolutny top światowego kick boxingu. Zawodniczka z Włoch jest 10-krotną mistrzynią świata we wszystkich najlepszych federacjach. W zawodowej karierze stoczyła 80 walk, z czego 62 wygrała, cztery zremisowała, a 14 razy musiała uznać wyższość swoich rywalek.

Żaneta Cieśla, reprezentująca elbląski klub Undergrand MMA Elbląg, ma na koncie pięć zawodowych walk - wszystkie wygrała. Za sobą ma bogate doświadczenie, bo stoczyła około 300 walk amatorskich i walczy już blisko 20 lat. W tym czasie zdobyła blisko 100 tytułów rangi mistrzowskiej w kraju i na świecie.

Gala "Ladies fight night" odbyła się w Łodzi i fani kick boxingu oraz MMA mogli zobaczyć zawodniczki światowej klasy, ponieważ federacja organizuje tylko i wyłącznie walki pań.
Pojedynek z udziałem Żanety Cieśli była jedną z dwóch walk wieczoru, co okazało się mistrzowskim posunięciem ze strony organizatorów. Obie panie stoczyły w ringu prawdziwą wojnę. Walka toczyła się w szybkim tempie, a ciosów padło tyle, że można byłoby obdzielić niejedną walkę.

Pojedynek odbywał się w najtwardszej formule kick boxingu - K1. Już w jego połowie Silvia rozcięła Żanecie łuk brwiowy po uderzeniu głową, co niestety się czasami zdarza. Pomimo kontuzji Cieśla postanowiła walczyć dalej. Podczas pojedynku zadawała więcej ciosów nogami, co dało jej zwycięstwo 2:0.

Walkę w całości można zobaczyć, tak samo jak każdą galę federacji "Ladies fight night", za darmo na fanpage'u Federacji.
Obecnie Cieśla trenuje pod okiem Łukasza Ziółkowskiego, trenera elbląskiego "Undergroundu" oraz Macieja Domińczaka, trenera najlepszego klubu w Polsce "Legion Głogów". Pochodząca z Pasłęka zawodniczka pokazała swoją klasę i to że jest po prostu najlepsza.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB