Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Orszak Trzech Króli w Elblągu

2018-01-01 18:00:00 (ost. akt: 2017-12-29 15:14:17)
Ubiegłoroczny Orszak Trzech Króli

Ubiegłoroczny Orszak Trzech Króli

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już 6 stycznia odbędzie się w Elblągu Orszak Trzech Króli.

Elbląski Sztab Orszaku Trzech Króli zaprasza 6 stycznia 2018 r. do udziału w największych jasełkach ulicznych w Europie. W tym roku hasło Orszaku brzmi: „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki”.

— Jest ono odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka: -Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać.” W tym roku chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypomnieć wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego – zawsze jest czas, aby odnaleźć Chrystusa i wrócić do Domu — informują organizatorzy orszaku.

Orszak rozpocznie się na Placu K. Jagiellończyka o godzinie 13.00.
— Stamtąd wyruszamy o 13.20 nową trasą. Oprócz tej nowości będą również inne niespodzianki. Każdy z elbląskich dekanatów stanowi jeden orszak królewski. W związku z tym wierni z dekanatu Elbląg Śródmieście (parafie: św Mikołaja, Matki Bożej Królowej Polski, Wszystkich Świętych, Trójcy Świętej, św. Brunona) będą stanowić orszak króla reprezentującego Europę ( kolor czerwony), wierni z dekanatu Elbląg Północ (parafie: Św. Brata Alberta, św. Wojciecha, św. Pawła, Świętej Rodziny, św. Rafała, św. Józefa), będą stanowić orszak króla reprezentującego Afrykę (kolor niebieski), a wierni z dekanatu Elbląg Południe (parafie: bł. F. Siedliskiej, św. Jerzego, bł. Doroty, św. Floriana) będą stanowić orszak króla reprezentującego Azję (kolor zielony). Prosimy uczestników Orszaku o zabranie ze sobą elementów odzieży lub materiału w odpowiednim kolorze — informują organizatorzy.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. RYCHU #2408015 | 109.241.*.* 2 sty 2018 08:47

    Coś mi tu nie gra!Jakich trzech?Nie sześciu?Polecam redakcji 15%przerwy!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz