środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Rachmaninow Piano Duo w klasycznym repertuarze na dwa fortepiany

2018-01-04 09:28:57 (ost. akt: 2018-01-04 09:30:27)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Fortepianowy początek roku to prawdziwa uczta dla melomanów. W styczniu Elbląska Orkiestra Kameralna serdecznie zaprasza na koncert fantastycznego duetu, którego muzyków połączyła miłość do...klawiszy.

W sobotę, 20 stycznia, w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się koncert szczególnie ważny dla wszystkich miłośników gry na fortepianie. Daria Żurawlowa i Arnold Gniwek zaprezentują się w klasycznym repertuarze na dwa fortepiany. Rachmaninow Piano Duo to ich wspólny projekt, który realizują już od kilku lat.

On, polski pianista znany z żywiołowych, młodzieńczych interpretacji, szczególną dbałość przykłada do piękna dźwięku. Ona, polska pianistka rosyjskiego pochodzenia, której wykonania cechuje ogromna artystyczna dojrzałość i wyrazistość, każdy z wykonywanych zamienia w bardzo osobiste przesłanie. Artystka świetnie się czuje w muzyce epoki romantyzmu, toteż na swojej pierwszej, debiutanckiej płycie zestawiła ze sobą utwory dwóch kompozytorów – Rachmaninowa i Chopina, czołowych przedstawicieli obu krajów, z którymi jest związana. W marcu 2014 roku wspólnie z Arnoldem Gniwkiem stworzyła duet fortepianowy, którym razem zachwycili publiczność scenami artystycznymi w Barcelonie oraz w sali kameralnej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

W programie koncertu znajdzie się wybór kompozycji kilku kompozytorów: Chopina, Lutosławskiego, Taniejewa, Rachmaninowa, Milhauda. Muzycy przygotowali specjalny, taneczny repertuar.

Koncert Rachmaninow Piano Duo to nowa propozycja EOK, oparta na cyklu recitali solowych i kameralnych. W jego ramach elbląska publiczność wysłucha interesujących programów z pogranicza muzyki poważniej i jazzu w wykonaniu najciekawszych artystów młodego pokolenia. Styczniowe wydarzenie to jego pierwsza odsłona. Kolejny recital, w wykonaniu Zagan Acoustic, odbędzie się w marcu.

20.01.2018 r., sobota, 19:00, Sala Koncertowa ZPSM w Elblągu. Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy, 10 zł rodzinny, do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49, SMS-owo pod numerem 513 095 840 lub poprzez www.eok.elblag.eu/pl/rezerwacja. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.
EOK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB