Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Elbląga [zdjęcia]

2018-01-06 17:48:05 (ost. akt: 2018-01-06 17:55:33)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

„Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki” - pod tym hasłem elbląskimi ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli. To tradycyjny element obchodów Święta Objawienia Pańskiego, zwanego Świętem Trzech Króli.

Uczestnicy orszaku wyruszyli z placu Jagiellończyka i przeszli elbląskimi ulicami na Stare Miasto.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Twój podpis #2411701 | 7 sty 2018 10:46

    Wczorajsze święto trzech króli : Kacper+Melchior+Baltazar. A jak będzie w przyszłości. Coraz szybciej zaczynamy podnosić się z kolan, większość rządząca jak walec rozjeżdża wszystkie autonomiczne instytucje i kasty. Kto dziś może zagwarantować że nie dobiorą się do kościoła ? Przecież tak wielka instytucja nie powinna funkcjonować bez żadnej kontroli społecznej ! I co wtedy może się stać ? To chyba zrozumiałe, scenariusz może być podobny do tego który widzieliśmy w trakcie reformy ( zawłaszczenia ) sądownictwa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Twój podpis #2411699 | 7 sty 2018 10:46

    Przedstawiciele Komisji Episkopatu wybierani będą ilością 3/5 głosów parlamentarnych. I wcale nie będą musieli być Biskupami ( tak zwany czynnik społeczny). Kandydatów zgłaszać będą mogły tak krystalicznie czyste organizacje jak ONR i jej podobne, minister kultury, szef MSW. Suweren nigdzie nie zrzeszony również będzie miał takie prawo, po zebraniu zaledwie stu tysięcy podpisów. Prymas Polski mianowany będzie natomiast przez Prezydenta Andrzeja DU_E, a siedzibę swoją będzie miał w Toruniu. I coś jeszcze będą musieli z tym świętem zrobić. Mogą być mędrcy, ale nie ze wschodu. Czyż nie mamy swoich zasłużonych ludzi ? Aby za bardzo suwerenowi nie mieszać w głowach należy dobrać takich których pierwsze litery będą się zgadzały z obecnymi, czyli : Kaczyński+Macierewicz+Błaszczak.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz