środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Tutaj WOŚP już zagrała. "Gramy, bo lubimy" [zdjęcia]

2018-01-12 17:46:44 (ost. akt: 2018-01-12 17:54:42)

Autor zdjęcia: nadesłane/SOS-W nr 2 w Elblągu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu już zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czwartek działy się tutaj "cuda dobroci".„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” powiedział papież Franciszek, a razem z nim śmiało mogą to powiedzieć dziesiątki osób odwiedzających Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elbląg w miniony czwartek (11.01). Tego dnia działy się tutaj cuda dobroci.

— Chociaż kameralny budynek, to nagle jakiś szerszy i większy, to przez ogrom ludzi z dobrymi sercami, którzy wiedzą, że zawsze i wszędzie warto pomagać. Nie szczędzono pracy, by móc ugościć tych, którym na sercu leży dobro noworodków, dla których w tym roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całej Polsce — relacjonuje Marzena Żachowska, pedagog SOS-W nr 2. — Była loteria fantowa, Kawiarenka u Zenka, stoisko z ciastem, goframi, ciasteczkami, rogalikami, stoisko z książkami - „Podziel się książką”, warsztaty artystyczne, konkurencje sprawnościowe, warsztaty wokalno – recytatorskie.

W świat muzyki rockowej przeniósł wszystkich zespół „Holly Guns” z Zespołu Szkół Mechanicznych z Elbląga.
— Grupa utalentowanych aktorsko nauczycieli z Ośrodka zaprezentowała gościom bajkę „Rzepka”. Najwięcej emocji niosła ze sobą jednak aukcja. Piękne i z serca przekazane przez elbląskie przedsiębiorstwa, zakłady i instytucje towary i usługi licytowano bez końca – a wszystko dla najmłodszych Polaków! W imieniu społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli aukcję! Dziękujemy, że byliście z nami! — kończy Marzena Żachowska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB