Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Pluszowy miś i gadżety od polskich celebrytów. Rekordowa zbiórka WOŚP w Pasłęku

2018-01-15 11:50:41 (ost. akt: 2018-01-15 13:03:31)
W Pasłęku od trzech lat światełko do nieba to wspólne zapalanie zimnych ogni

W Pasłęku od trzech lat światełko do nieba to wspólne zapalanie zimnych ogni

Autor zdjęcia: arch. WOŚP Pasłęk

Aż 510 zł wylicytowano na aukcji WOŚP w Pasłęku za pluszowego misia. To absolutny rekord, ale powodzeniem cieszyły się także sukienka od Joanny Przetakiewicz i bandamka od Łukasza Jemioły.

Po raz trzeci zbiórkę WOŚP zorganizował Zespół Szkół w Pasłęku. Udało się zebrać rekordową kwotę: 36 888,95 zł. To o pięć tysięcy złotych więcej, niż podczas ubiegłorocznego finału WOŚP w Pasłęku.

— W mieście kwestowało 35 wolontariuszy. Zbiórkę prowadziliśmy również na terenie gminy, w mniejszych miejscowościach. Warto podkreślić rolę naszego wośpowego weterna wśród wolontariuszy pana Bartłomieja Kuleszy, który praktycznie jednoosobowo kwestuje w gminnych miejscowościach. W tym roku uzbierał 3,7 tys. zł — mówi Tomasz Rozenbajgier, szef sztabu WOŚP w Pasłęku.

Przebojem tegorocznego finału były licytacje. Do sali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku, w której się odbywały przyszło blisko kilkaset osób.

— Sukienka z kolekcji Joanny Przetakiewicz, bandamka od Łukasza Jemiołu, płyty z autografami od Beaty Kozidrak, Dody, Dawida Kwiatkowskiego, voucher na spektakl w Teatrze Capitol, to tylko niektóre atrakcje licytacji — wylicza Tomasz Rozenbajgier.

Jednak rekordzistą na licytacji okazał się... pluszowy miś. Za maskotkę zapłacono aż 510 zł.

— Przedmioty na licytację przekazał także burmistrz Pasłęka, m.in. serię filmową "Stawka większa niż życie" w kolorze oraz starosta elbląski, który podarował jubileuszową koszulkę Polonii Pasłęk — mówi szef sztabu.

W Pasłęku odbył się także maraton zumby, który przygotował Marcin Wierzbicki. Zatańczyło w nim 80 osób, a uzbierano 2,5 tys. zł. Jak co roku nie zabrakło występów, koncertów i oczywiście światełka do nieba.
— Już trzeci raz zamiast fajerwerków "puszczamy" do nieba zimne ognie. Sądzę, że ta formuła światełka sprawdza się bardzo dobrze, chociażby ze względu na bezpieczeństwo dzieci — mówi Tomasz Rozenbajgier.

Warto podkreślić, że sprzęt zakupiony przez WOŚP trafia również do szpitala w Pasłęku. Oddział pediatryczny oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy otrzymały od orkiestry sprzęt wart ponad 300 tys. zł.

— Śmiało więc można powiedzieć, że dobro powraca do Pasłęka w dwójnasób, a nawet więcej. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy organizowali tegoroczny finał i oczywiście mieszkańcom gminy. Kolejny raz udowodnili, że mają wielkie i dobre serca — mówi Tomasz Rozenbajgier.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2419866 | 46.171.*.* 17 sty 2018 12:39

    Jegłownik, ponad 50 tysiecy zł, mniejszy od Pasłeka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz