Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Droga w Krasnym Lesie zamknięta dla bezpieczeństwa. Będzie wycinka drzew

2018-01-16 13:33:15 (ost. akt: 2018-01-16 13:36:33)
Wiaty w Krasnym Lesie

Wiaty w Krasnym Lesie

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Z uwagi na rozpoczęte dziś prace leśne zamknięty został ruch pieszy i rowerowy na wewnętrznej drodze asfaltowej biegnącej z parkingu leśnego w Krasnym Lesie w kierunku Jagodnika. Utrudnienia potrwają maksymalnie do końca lutego.

Droga będzie nieczynna ze względu na prowadzoną w jej bezpośrednim sąsiedztwie wycinkę drzew i związanym z nią ryzykiem wypadku. Droga na odcinku prowadzonych prac zostanie wyraźnie oznaczona.

— Rozpoczęte prace leśne to tak zwane cięcia rębne, których celem – oprócz pozyskania drewna – jest doprowadzenie do powstania nowego lasu. Dzięki nowoczesnym, zrównoważonym metodom gospodarowania, możemy w miejsce wyciętych drzew przywrócić las zgodny z panującymi w tym miejscu warunkami przyrodniczymi, między innymi stosując naturalne odnowienie. W przyszłości będzie tu rósł las dębowo-bukowy — informuje Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.

Jan Piotrowski przypomina, że droga, przy której prowadzone są prace, to wewnętrzna droga leśna, na której obowiązuje między innymi zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych. Poruszając się taką drogą zawsze należy zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania na niej maszyn leśnych oraz samochodów z drewnem i samochodów służby leśnej.
— Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o stosowanie się do poleceń służby leśnej oraz pracowników Zakładu Usług Leśnych, realizujących prace.
Prowadzone prace nie obejmują swoim zasięgiem trasy szlaku rowerowego Green Velo. Za utrudnienia przepraszamy — kończy rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB