Trzynasta z rzędu porażka "Meblarzy". Kiedy skończy się czarna seria?

2018-01-21 12:21:05(ost. akt: 2018-01-21 12:33:36)

Trwa fatalna seria piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg. "Meblarze" w sobotę przegrali w Opolu z tamtejszą Gwardią i była to już ich trzynasta porażka z rzędu. Gospodarze zapewnili sobie sukces dopiero w ostatnim kwadransie.
Faworytem sobotniego meczu była Gwardia, która w grupie pomarańczowej zajmuje wysokie, trzecie miejsce. I zgodnie z przewidywaniami, już od samego początku opolanie postawili twarde warunki w obronie, uniemożliwiając „Meblarzom” dochodzenie do czystych pozycji strzeleckich. Sami nie bawiąc się w zawiłe kombinacje już po trzech minutach gry prowadzili 3:0 i od tego momentu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po kwadransie prowadzili 8:4.
Walczący ambitnie elblążanie nie chcieli być gorsi, poszli na wymianę ciosów. Bardzo dobrze spisywali się bramkarze: Paweł Kiepulski w Meblach Wójcik oraz reprezentant Polski Adam Melcher w Gwardii. Należeli do wyróżniających się zawodników na boisku.

Drugą połowę „Meblarze” rozpoczęli bardziej skoncentrowani. Efekt był taki, że w 37. min był remis 13:13. Na kwadrans przed końcem nadal było wszystko możliwe, bo na tablicy wyników było 17:17. Niesieni dopingiem publiczności gospodarze ponownie złapali wiatr w żagle i na dziewięć minut przed końcem wyszli na trzecie prowadzenie w tym spotkaniu, tym razem 19:18. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej siły opuszczały elblążan. Grali nieodkładnie, a do tego mało skutecznie. W ostatnich minutach udało im się zdobyć tylko jedną bramkę, a rywalom aż sześć.

Kolejny mecz Meble Wójcik rozegrają w najbliższą środę przed własną publicznością z Azotami Puławy (godz. 18.30).

• GWARDIA OPOLE — MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 26:19 (13:10)
Meble Wójcik: Kiepulski, Fiodor — Moryń 6, Kupiec 3, Koper 3, Nowakowski 2, Netz 2, Adamczak 1, Miedziński 1, Grzegorek 1, Tórz, kary 8 min
Najwięcej dla Gwardii: Mauer 7, Mokrzki 6, Jankowski 3. Kary: 4 min