Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

VII Pasłęcka Wiosna Teatralna

2018-01-22 09:53:23 (ost. akt: 2018-01-22 10:01:21)
W "Mayday" w rolę Johna Smitha wcielił się Artur Hauke, Stanleya Gardnera zagrał Marcin Tomasik

W "Mayday" w rolę Johna Smitha wcielił się Artur Hauke, Stanleya Gardnera zagrał Marcin Tomasik

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Od 20 do 29 marca odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna".

Obejrzeć będzie można cztery przedstawienia: "Mayday", "O Rybaku i Złotej Rybce", "Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa", "W Starym Yorku". Spektakle w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Olsztyńskiego Teatru Lalek. Dodatkową atrakcją Pasłęckiej Wiosny Teatralnej będą spektakle Grupy Teatralnej z Pasłęckiego Ośrodka Kultury: Samuel Beckett "Co gdzie", "Przychodzić, odchodzić", "Katastrofa", które odbędą się 25 marca o godz. 17:00 i 18:00 na scenie sali widowiskowo -kinowej POK. Grupa Teatralna prowadzona jest przez Marcina Tomasika – aktora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu

Mayday - 20.03.18, godz. 18:00, 21.03.18, godz. 18:00. Cena biletu: 25 zł.

Uznawana za jedną z najlepszych współczesnych komedii. Legendarna już farsa Raya Cooneya grana niezliczone ilości razy na całym świecie od ponad trzydziestu lat. Niezmiennie wywołuje salwy śmiechu i bawi do łez wszędzie tam, gdzie się pojawi. W Polsce wystawiana od 1992 roku, reżyserii podejmowali się m.in. Wojciech Pokora czy Krystyna Janda. Teraz na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w reżyserii Marcina Sławińskiego. To komedia omyłek pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i ciętego żaru. Bohaterem jest londyński taksówkarz i bigamista, który wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch nieświadomych tego kobiet. Do czasu. Niespodziewany wypadek sprowadza na niego zainteresowanie policji. By ukryć prawdę wpada w komiczną spiralę kłamstw, z której wydawałoby się nie ma wyjścia. Czy rzeczywiście?

O Rybaku i Złotej Rybce - 22.03.18, godz. 9:00 i 11:00, 23.03.18, godz. 9:00 i 11:00. Cena biletu: 15 zł

„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”

Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Scenografię do spektaklu zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Spektakl powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich Olsztyńskiego Teatru Lalek. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych.


Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa - 24.03.18, godz. 18:00. Cena biletu: 28 zł

Z pewnością wielobarwne. Mimo trudnych czasów, w których przyszło żyć Bułatowi Okudżawie i Włodzimierzowi Wysockiemu, artyści z niezwykłym uporem powiększali swój artystyczny dorobek.
Muzyka i teksty już od pierwszych minut pokazują różnice między nimi. To właśnie potęguje zachwyt nad ich ponadczasową twórczością. I tak, Okudżawa - zrównoważony spokojny, wręcz nostaligiczny jest uzupełnieniem awanturniczego Wysockiego - dwoistego - raz romantycznego, to znów ironicznego.
Obaj podejmowali tematykę wojny, jej skutków. Obaj byli antywojenni i antymilitarni. W Okudżawie widziano pacyfistę, w Wysockim - obrońcę kodeksów honorowych.
Podobieństw jest między nimi prawie tyle samo, co różnic. Jedno łączy ich na pewno - TALENT, który może podziwiać już niemal kilka pokoleń.


W Starym Yorku - 29.03.18, godz. 18:00. Cena biletu: 28 zł
Ona, on i ona. Monika, Marek i Jowita. Angielską prowincję, Stary York, w której od kilku lat mieszka para młodych emigrantów, odwiedza niespodziewanie jego matka, stara hipiska. Marek, teraz już Marc, który starał się zapomnieć o koszmarze dzieciństwa, ma sporo żalu. I tyle samo życiowych porażek. Czy za niepowodzenia trzydziestoparolatka naprawdę odpowiedzialna jest matka? Co zmieni(ła) jej wizyta. W Starym Yorku to prosta historia, w której pojawi się sporo dowcipnych dialogów i absurdalnych sytuacji. Emocje, które przyniesie ze sobą spotkanie po latach, zmieni życie każdego z bohaterów. Jak?

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB