Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Szkło na warsztatach w Kadynach

2018-01-23 09:57:51 (ost. akt: 2018-01-23 10:00:26)

Autor zdjęcia: nadesłane/CSE Światowid

Podczas ferii zimowych w kadyńskiej świetlicy będzie można zapoznać się z technikami szkła artystycznego. Tworzenie witraży, mozaiki szklanej i stapianie szkła – czyli fusing, to wszystko czeka na uczestników warsztatów.

— Świetlica w Kadynach posiada przestrzeń dla wielu aktywności, placówka posiada również wielofunkcyjny piec, który służy do wypalania ceramiki i szkła fusingowego — mówi Dorota Lebioda, opiekun świetlicy w Kadynach. — Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie, co pozwoli doskonalić umiejętności uczestników pod okiem instruktorów plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Uczestnicy zajęć poznają  poszczególne etapy  tworzenia prac w szkle, w technikach: witraż, mozaika i szkło stapiane - fusing. Szkło jest ciekawym materiałem do pracy oraz do eksperymentowania. Barwy, faktury i stopień przezroczystości prac stworzonych ze szkła są efektownie podkreślane poprzez grę z oświetleniem. Mozaikową kompozycję uczestnicy stworzą poprzez zestawienie ze sobą szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa.

Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Pod wpływem temperatury szkło staje się plastyczne, stapia się, a dzięki tym właściwościom można je przekształcać w dowolne formy. W witrażu Tiffany’ego, uczestnicy wytną potrzebne elementy z tafli szkła, a następnie połączą je za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny, by stworzyły wcześniej zaprojektowaną całość.

Warsztaty odbędą się w dniach 31 stycznia i 1 luty 2018 r. w godzinach: 10-14 w świetlicy w Kadynach. Zajęcia są skierowane tylko do mieszkańców Kadyn i Gminy Tolkmicko.

Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel.: 509 946 731.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB