Przerwali fatalną serię. "Meblarze" wygrali w Legionowie

2018-01-28 18:18:08(ost. akt: 2018-01-28 18:21:10)

To ich pierwsze zwycięstwo od ponad czterech miesięcy. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg pokonali w niedzielę na wyjeździe KPR Legionowo 25:20 i tym samym zakończyła się ich seria czternastu porażek z rzędu.
„Meblarzom” w superlidze nie wiedzie się zbytnio, ale na pewno mają patent na KPR Legionowo. W niedzielę wygrali w Legionowie i tym samym przerwali czarną serię czternastu porażek z rzędu. Co ciekawe, wcześniej ostatnie zwycięstwo odnieśli pod koniec września właśnie z tym zespołem (29:20). Obie drużyny są sklasyfikowane w tej samej grupie granatowej, dlatego stawką pojedynku były cztery punkty.

Kibice w Legionowie zobaczyli wyrównany pojedynek. Gospodarze w pierwszej połowie prowadzili już nawet 10:6, ale to nie załamało elbląskich szczypiornistów, którzy powoli odrabiali straty.

W drugiej połowie goście zagrali zdecydowanie lepiej w obronie, nie pozwalali na zbyt wiele rywalom. Gospodarze przez 15 minut rzucili zaledwie dwie bramki (!). Szybka gra w ataku i do tego skuteczna sprawiła, że Meble Wójcik prowadziły już 18:14 w 44. min. Prowadzenia nie oddały już do końca spotkania.
Elblążanom udało się także skutecznie wyłączyć z gry lidera klasyfikacji najlepszych snajperów Kacpra Adamskiego. Ten wczoraj pierwszą bramkę rzucił dopiero w 56. min. Do wyróżniających się zawodników w elbląskiej drużynie należał bramkarz Paweł Kiepulski.

Meble Wójcik: Fiodor, Kiepulski, Ram — Grzegorek 3, Miedziński, Lachowicz, Szopa 6, Załuski, Nowakowski, Adamczak 2, Netz 1, Moryń 4, Kupiec 5, Koper 3, Tórz 1. Kary: 2 min
Najwięcej dla KPR: Grabowski 5, Rutkowski 3, Adamski, Ciok, Kowalik po 2. Kary: 8 min