Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Mieszkańcy Pasłęka: nie chcemy, by nasza dzielnica zmieniła się w przemysłową

2018-02-03 18:00:00 (ost. akt: 2018-02-02 15:12:33)
Jakie będą dalsze losy terenu położonego w pobliżu ulic Spacerowej, Cichej i Partyzantów w Pasłęku?

Jakie będą dalsze losy terenu położonego w pobliżu ulic Spacerowej, Cichej i Partyzantów w Pasłęku?

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Jakie będą dalsze losy terenu położonego w pobliżu ulic Spacerowej, Cichej i Partyzantów w Pasłęku? Na najbliższy wtorek zaplanowana jest dyskusja z mieszkańcami na temat zmian w planie zagospodarowania przestrzennego tego obszaru.

Obszar ten położony jest w rejonie słynnego kamiennego pasłęckiego ślimaka, czyli witacza pobliskiego parku ekologicznego. Teraz dzielnica ma charakter rodzinny. Czy to się zmieni? Takie obawy mają niektórzy mieszkańcy.

— Jesteśmy zbulwersowani proponowanymi przez nasze władze radykalnymi zmianami miejscowego planu zagospodarowania terenu w trójkącie między ulicami Spacerową, Cichą i Partyzantów. W obowiązującym planie wskazany teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Tymczasem urzędnicy gminy przygotowali projekt uchwały, który zakłada powstanie budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami oraz innych obiektów usługowych — napisali do naszej redakcji.

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w planie zagospodarowania przestrzennego odbędą się w najbliższy wtorek o godz. 13.30 w Urzędzie Miejskim w Pasłęku.
— Nie pozostajemy obojętni na narzucane zmiany i chcemy działać, aby ochronić prywatną przestrzeń życiową mieszkańców — czytamy w liście skierowanym do naszej redakcji. — To właśnie od takich zmian w małych obszarach zaczyna się bezpowrotne psucie ładu przestrzennego. Nie pozwolimy degradować naszej przestrzeni miejskiej w imię partykularnych interesów. Nie dopuścimy do powstania kolejnych zepsutych urbanistycznie obszarów miasta, których sztandarowym przykładem jest blokowisko w sercu starówki rodem z PRL. Nie zgadzamy się na nieprzemyślne i bezprawne zmiany naszego lokalnego prawa — dodają.

Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski studzi emocje emocje mieszkańców i także zaprasza na konsultacje.
— Każdy może wziąć udział w dyskusji oraz składać wnioski i uwagi do planu. Mieszkańcy Pasłęka powinni aktywnie uczestniczyć w przewidzianej prawem procedurze dotyczącej uchwalenia zmian planu przestrzennego zagospodarowania — informuje.

Burmistrz Śniecikowski zaprzecza również, jakoby zmiana planu zagospodarowania przestrzennego trenu przy ul. Partyzantów, Cichej i Spacerowej to przygotowanie gruntu pod budowę obiektu handlowo–przemysłowego na tym obszarze.
— Zmiana planu przewiduje zmianę części tego terenu z funkcji mieszkaniowej na funkcję mieszkaniowo–usługową i usługową. Funkcji przemysłowej na tym terenie projektowane zmiany w ogóle nie przewidują. Projekt zmiany planu przewiduje na terenie o funkcji usługowej budowę obiektów o powierzchni zabudowy nie większej niż 450 m kw. Informacja o zamierzonej budowie na tym terenie wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-przemysłowego jest nieprawdziwa — informuje.

Wiesław Śniecikowski podkreśla także, że dwukrotnie organizował spotkanie dla mieszkańców, którzy byli przeciwni projektowanym zmianom.
— Jednakże na te spotkania mieszkańcy nie przybyli. Cała przewidziana prawem procedura dotycząca zmiany planu zagospodarowania dla terenu przy ul. Partyzantów, Cichej, Spacerowej w Pasłęku jest prowadzona w sposób transparentny — informuje Wiesław Śniecikowski.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB