Porażka "Meblarzy" w Kielcach. Mistrz Polski wyraźnie lepszy

2018-02-06 20:16:22(ost. akt: 2018-02-06 20:30:28)
Kibice, którzy przyszli oglądać czternastokrotnego mistrza Polski nie mieli czego żałować

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali we wtorek na wyjeździe z Vive Kielce 25:43 (13:18) w meczu 21. kolejki superligi.
Piłkarze ręczni z Elbląga tylko raz prowadzili w wyjazdowym meczu z mistrzem Polski. Zaraz na początku wtorkowego spotkania z Vive, po bramce Jakuba Morynia, było 2:1 dla nich. Odpowiedź gospodarzy była szybka, bo już w 10. min prowadzili 7:4.

O wysokim zwycięstwie Vive przesądziła druga połowa. W tej części meczu jako pierwszy dla Mebli Wójcik trafił w 35. min Kamil Netz. A gospodarze wcześniej czterokrotnie z rzędu pokonali elbląskiego bramkarza i prowadzili 22:14. Najwyższe prowadzenie Vive miało w 56. min, kiedy na tablicy wyników pojawił się wyniki 41:21. W ostatnich minutach goście zmniejszyli rozmiary porażki.

VIVE KIELCE — MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 43:25 (18:13)
Meble Wójcik: Kiepulski, Ram — Grzegorek 4, Miedziński 2, Szopa 2, Nowakowski 1, Adamczak, Netz 5, Moryń 3, Kupiec 3, Tórz 1, Koper 4
Najwięcej dla Vive: Janc 6, Jachlewski 5, Strlek 4, Jurecki 4