Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Próbował wnieść narkotyki do aresztu

2018-02-08 15:50:17 (ost. akt: 2018-02-08 15:53:25)

Autor zdjęcia: arch. AŚ w Elblągu

W trakcie kontroli osadzonego przyjmowanego do Aresztu Śledczego w Elblągu celem odbycia kary pozbawienia wolności, funkcjonariusze działu ochrony ujawnili przy nim substancję psychoaktywną.

Były to dwa foliowe woreczki o łącznej wadze 1.1 grama. Wstępne badania wykazały, że to Methadrone. Biały proszek ukryty był w paczce papierosów, które podczas kontroli zaznaczył pies specjalny.

W ostatnich latach społeczeństwo boryka się z coraz większym problemem narkotyków, zwłaszcza w kontekście dopalaczy, które są tanie i łatwe do zdobycia. Coraz więcej osób trafiających do zakładów karnych i aresztów śledczych zdradza symptomy uzależnienia od środków narkotycznych, w tym dopalaczy i podejmuje próbę przemycania narkotyków do jednostki. Są to zazwyczaj niewielkie i trudne do wykrycia ilości narkotyku.

Wymaga to od funkcjonariuszy Służby Więziennej wysokiego profesjonalizmu w zintensyfikowanych i systematycznych działaniach w zakresie kontroli i przeszukań przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz psa specjalnego, przeszkolonego do wykrywania narkotyków, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w jednostce.

To już kolejny sukces naszych funkcjonariuszy w zakresie udaremnienia wprowadzenia na teren aresztu śledczego substancji psychoaktywnych.
kpt. Anna Downar

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaja sobie robicie? #2436617 | 188.47.*.* 8 lut 2018 17:48

    Ale news!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz