środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Uczniowie z Elbląga na praktykach w hiszpańskiej Sewilli

2018-02-13 08:55:05 (ost. akt: 2018-02-13 10:18:30)

Autor zdjęcia: ZSIŚiU w Elblągu

To dla nich na pewno wielka przygoda i okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. 16 uczniów z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu wyjechało na dwutygodniowy staż zawodowy w hiszpańskiej Sewilli. Praktyki będą odbywały się w szkole SAFA oraz w tamtejszych salonach fryzjerskich.

Do Sewilli poleciało dwóch opiekunów oraz 16 uczniów z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju w Elblągu, którzy kształcą się w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik usług fryzjerskich. Spędzą tam dwa tygodnie.

Podczas pobytu w Sewilli elbląscy uczniowie poznają zasady funkcjonowania hiszpańskiego systemu kształcenia, będą doskonalili język hiszpański w czasie zajęć kursowych, a także poszerzą swoje kompetencje międzykulturowe. Będą mieli również okazję poznać historię, kulturę i tradycję Hiszpanii. Odbędą się wycieczki do Malagi i Kadyksu, a młodzież podczas spacerów pozna także najciekawsze miejsca Sewilli.

— Uczniowie już od września przygotowywali się do wyjazdu i uczestniczyli w przygotowaniach: językowym, pedagogicznym, kulturowym oraz z zakresu doradztwa zawodowego. Głównymi celami projektu w odniesieniu do uczestników są m.in.: poznanie unijnego rynku pracy, poszerzenie i zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, poznanie i praktyczne wykorzystanie nowych technik w branży fryzjerskiej i technologii w branży odnawialnych źródeł energii — informuje koordynator projektu.

To już kolejni uczniowie ZSIŚiU, którzy wyjechali na zagraniczny staż zawodowy. Stało się to możliwe dzięki realizacji w szkole projektu „Hiszpańska praktyka doświadczeniem na przyszłość” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. ZSIŚiU realizuje projekt we współpracy z hiszpańską firmą przyjmującą euroMind.

— Zagraniczne praktyki uczniów ZSISiU, potwierdzone będą certyfikatami i dokumentem Europass -Mobilność poświadczającym nabyte umiejętności. Z pewnością praktyki w Andaluzji będą dla uczniów cennym doświadczeniem osobistym i zawodowym oraz zwiększą ich atrakcyjność na europejskim rynku pracy — dodaje koordynator projektu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB