Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Znikną zakręty śmierci na trasie Elbląg-Fiszewo

2018-02-14 10:08:43 (ost. akt: 2018-02-14 10:13:26)
Na tej trasie często dochodzi do wypadków

Na tej trasie często dochodzi do wypadków

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Na trasie z Elbląga do Fiszewa znikną niebezpieczne zakręty, a droga zostanie poszerzona i wzmocniona. Prace, zatwierdzone przez Ministerstwo Infrastruktury, będą prowadzone w latach 2019-2021.

To wiadomość, która z pewnością ucieszy wszystkich podróżujących drogą krajową 22 w kierunku Malborka. Niebezpieczne "zakręty śmierci" na trasie od Elbląga do Fiszewa zostaną wyprostowane, a droga na odcinku ponad 14,2 km zostanie poszerzona do 7 metrów, a konstrukcja jej nawierzchni zostanie wzmocniona do 11,5 t/oś. Prace będą realizowane w ramach Programu Działań na Sieci Drogowej, którego celem jest dostosowanie sieci dróg krajowych do wymagań unijnych.

— Prace obejmą także korektę geometrii drogi, łuków poziomych i pionowych, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, obiektów inżynierskich, budowę i przebudowę systemu odwodnienia drogi, budowę kanału technologicznego, zatok autobusowych i chodników a także wykonanie oznakowania pionowego, poziomego, urządzeń BRD oraz oświetlenia drogowego — informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że przebudowa DK 22 Fiszewo – Elbląg to kontynuacja zadań na tym ciągu, prowadzonych w województwie pomorskim. W 2017 r. roku zatwierdzonych do realizacji zostało osiem zadań polegających na rozbudowie tej drogi krajowej. Łącznie z odcinkiem Fiszewo – Elbląg zmodernizowanych zostanie w sumie niemal 70 km drogi za ok. 400 mln zł. Dzięki temu cały ciąg DK 22 od Czerska przez Starogard Gdański, Malbork i Elbląg, aż do granicy państwa z Rosją, będzie dostosowany do przenoszenia obciążeń najcięższego ruchu o nacisku 11,5 t/oś. Szacunkowy koszt przebudowy tego odcinka DK 22 to ok. 118 mln zł. Prace będą prowadzone w latach 2019-2021.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adam #2443567 | 5.60.*.* 18 lut 2018 13:15

    Pytanie czemu tak późno ? ogólnie nie wiem czy nie lepiej było by tej drogi zostawić jako lokalnej a zbudować obok na filarach drogi ekspresowej z Elbląga do Malborka i tak jest tam duży ruch więc taka droga nie tylko by się przydała ale to konieczność i szybszy byłby dojazd w obu kierunkach. Fajnie jak by taka droga powstała

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz