Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Alkotest na ścianie w komendzie policji

2018-02-14 14:26:38 (ost. akt: 2018-02-14 14:28:40)
Alkotest na KMP w Elblągu

Alkotest na KMP w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Od niedawna w recepcji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia jest na stałe zamontowany alkotest. Bada się nim nawet 30 osób dziennie.

Od lat funkcjonuje już zasada, że w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu można bezpłatnie przebadać się na zawartość alkoholu. Do tej pory było to robione urządzeniem typu alko blow przez dyżurnego Policji. Od niedawna w recepcji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia jest na stałe zamontowany alkotest.

Liczba osób badających się na zawartość alkoholu jest spora. Zdarza się, że w ciągu doby jest to nawet 30 osób.

— Nas cieszy to, że mieszkańcy przychodzą się badać, a nie wsiadają do samochodu po alkoholu—– mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. — Świadczy to o świadomości społecznej. Poza tym dziś posiadanie prawa jazdy to nie tylko wygoda, to również często kwestia zawodowa. Jego utrata może więc mocno zmienić życiową sytuację.

Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i chce się przebadać, aby nie mieć wątpliwości, że wsiada do auta bez promili, może to zrobić bezpłatnie w recepcji komendy przy ul. Tysiąclecia 3. Dla tych właśnie osób zamontowany jest na stałe alkotest. Wystarczy przyjść do komendy, wziąć słomkę, rozpakować ją, wcisnąć przycisk start a następnie włożyć słomkę w urządzenie i dmuchać. Po chwili pokaże się zawartość alkoholu w organizmie.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB