Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Rowerami do Wężowca

2018-02-16 10:06:47 (ost. akt: 2018-02-16 10:13:08)
Miejska Wycieczka Rowerowa

Miejska Wycieczka Rowerowa

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

W niedzielę (18.02) odbędzie się kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa.

Ruszamy 18 lutego o godzinie 10.00 z placu przed katedrą.

— W Elblągu sezon rowerowy trwa przez cały rok, więc w lutym zapraszamy na wycieczkę rowerową po Żuławach Wiślanych, które także zimą prezentują się urokliwie. Wspólnie odwiedzimy leżącą poza typowymi szlakami wycieczek rowerowych wieś Wężowiec w której ukryła się niewielka strzelnica — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Trasa wycieczki (ok 36 km): Elbląg-Kazimierzowo-Bielnik II-Kępki-Kępiny Małe-Wężowiec-Kępiny Małe-Kępki-Bielnik II-Bielnik I-Elbląg.

Przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Wycieczka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku nieprzewiewnym ubiorze - ubieramy się "na cebulę", ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą. 

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbywa za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z harmonogramem. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania, na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK rozdanych w styczniu (lub otrzymanych zamiennie karteczkach).
MOSiR w Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB